W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dziękując Bogu za plony i błogosławieństwo

31.08.2021

Zdjęcie

W niedzielę 29 sierpnia dziękowaliśmy Opatrzności Bożej za tegoroczne plony, owoce i błogosławieństwo w pracy. Dożynki gminne współorganizowane z władzami gminy Siedlce, Gminnym Ośrodkiem Kultury i Zespołem Oświatowym w Nowych Iganiach rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą o godz. 13.00 pod przewodnictwem ks. bp Grzegorza Suchodolskiego – biskupa pomocniczego Diecezji Siedleckiej.

Po homilii Ksiądz Biskup poświęcił koronę żniwną i dożynkowe chleby oraz dary, które w procesji zostały przyniesione do ołtarza i na nim złożone, przez starostów dożynkowych, Panią Annę Stańczuk i Pana Romana Chojeckiego. Po niej na placu szkolnym w Iganiach Nowych rozpoczął się gminny festyn prowadzony przez Panią  Izabelę Kuniewicz dyrektor GOK. Gospodarz gminy – dr inż. Henryk Brodowski wójt gminy Siedlce powitał wszystkich przybyłych mieszkańców oraz zaproszonych gości. Wśród nich byli parlamentarzyści, przedstawiciele administracji publicznej, rządowej  i samorządowej, Wojska Polskiego, Policji, straży pożarnej, radni, sołtysi oraz liczne grono mieszkańców gminy. Zgodnie z obrzędem dożynkowym przekazano świeżo wypieczony bochen chleba przez starostów dożynkowych włodarzowi Gminy, nastąpiło dzielenie się chlebem z tegorocznych plonów z obecnymi na placu gośćmi i mieszkańcami. Rozstrzygnięto też konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Pierwsze miejsce zajął wieniec wypleciony przez sołectwo Nowe Iganie, drugie miejsce przez Koło Gospodyń Wiejskich w Pruszynie a trzecie przez Panią Elżbietę Nowosielską z miejscowości Białki. Wójt wręczył laureatom bony konkursowe, w zależności od zajętego miejsca, w wysokości 2000 zł, 1500zł, oraz 1000 zł.

Najzdolniejsze dzieci z gminnych szkół zostały uhonorowane przyznaniem decyzji o stypendium, które wręczył wójt H. Brodowski w asyście Pani Doroty Dmowskiej-Paczuskiej sekretarz Gminy. Tę część dożynek uświetniły swoimi występami liczne zespoły ludowe z terenu gminy Siedlce oraz goście, m.in.: sekcja wokalna GOK Chodów, Grupy śpiewacze: Białki, Ale Babki, Chodów, Moko Bęc.

Po zakończeniu występów zespołów śpiewaczych od godz.16 rozpoczął się blok występów zespołów gatunku pop, disco polo oraz rock i pop-rock. Wystąpiły  zespoły Nowator, Miły Pan, Baby Full, Freestyle, Wanda i Banda oraz Mario Bischin.

Prawdziwy popis sceniczny dała znana wokalistka Wanda Kwietniewska z polskiego zespołu pop-rockowego Banda i Wanda, która w dynamiczny i magiczny sposób porwała publiczność do wspólnej zabawy, śpiewając znane przeboje tego zespołu.

Do późnych godzin wieczornych w stylu disco publiczność bawiła się przy muzyce Mario Bischin i ciekawych układach choreograficznych jego tancerek. Podczas tegorocznych dożynek gminnych była możliwość zaszczepienia się preparatem jednodawkowym przeciw Covid-19 i przeprowadzenia spisu powszechnego, dla osób, które tego jeszcze nie zrobiły. Na placu dożynkowym swoje miejsce znalazły liczne stoiska wystawiennicze i gastronomiczne oraz atrakcje i zabawy dla dzieci.

 

Współorganizator: Samorząd Województwa Mazowieckiego

Patronat Honorowy objęli: Biskup Siedlecki Ks. dr Kazimierz Gurda, Wojewoda Mazowiecki -Konstanty Radziwiłł, Marszałek Województwa Mazowieckiego- Adam Struzik

Serdecznie dziękujemy!

 

 

Zdjęcia (13)

{"register":{"columns":[]}}