W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Święto Szkoły i Dzień Patrona

19.05.2023

Zespół Oświatowy w Stoku Lackim od prawie 20 lat nosi imię Jana Pawła II. Posiadanie takiego patrona zobowiązuje do pamięci o jego urodzinach, ale nie tylko. Dlatego 18 maja społeczność szkolna zebrała się w murach placówki, aby wspólnie upamiętnić postać papieża Polaka.

święto szkoły

Zespół Oświatowy w Stoku Lackim od prawie 20 lat nosi imię Jana Pawła II. Posiadanie takiego patrona zobowiązuje do pamięci o jego urodzinach, ale nie tylko.
Dlatego 18 maja społeczność szkolna zebrała się w murach placówki, aby wspólnie upamiętnić postać papieża Polaka.

Dyrektor placówki Barbara Stelingowska po przywitaniu przybyłych gości i przybliżeniu programu wydarzeń, oddała głos przybyłym gościom.

- Dzięki swoim działaniom papieża Polaka znają wszyscy. Może nie wszyscy wiedzą, gdzie leży Polska, ale wszyscy wiedzą kim był Jan Paweł II, z którego życia możemy wiele się nauczyć - mówił podczas uroczystości wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski.

Swoją obecnością zebraną społeczność szkolną zaszczycił także poseł na sejm RP Krzysztof Tchórzewski.

- Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro - ten napis, który widnieje na tej sali pokazuje, że już teraz powinniśmy myśleć o kolejnym dniu z perspektywą tego, że mamy na niego wpływ już dzisiaj. Papieża spotkałem niejednokrotnie, i niejednokrotnie w rozmowach zaznaczał, jak ważne jest patrzenie przyszłościowe na nasze czyny i działania. I tego Wam życzę, abyście umieli patrzeć na Wasze plany zaczynając je od teraz - mówił do uczniów poseł Tchórzewski.

Uroczystość upłynęła w duchu wspomnień o Janie Pawle II, o jego życiorysie i działalności, a przede wszystkim w artystycznych wystąpieniach uczniowie placówki podkreślili wpływ jego słów również na obecne pokolenie.

Zdjęcia (18)

{"register":{"columns":[]}}