W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jak zadbać o tereny zielone w Iganiach?

06.05.2023

Niejednokrotnie sprzątamy nieswoje śmieci

Sprzątanie
Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Chodowie znowu porządkują teren w okolicy pomnika bitwy pod Iganiami, choć nie tak dawno przygotowywaliśmy okolice pomnika przed obchodami rocznicowymi, dziś znowu to miejsce jest zasypane śmieciami.
Dlaczego?
 
- To nie są nasze tereny. Staramy się o przejęcie tego placu na rzecz gminy, aby móc zarządzać tym miejscem i aby móc je odpowiednio zagospodarować. To już kolejny raz, kiedy zajmujemy się tym miejscem i sprzątamy zalegające tam śmieci. Robimy to, ponieważ miejsce będące w pobliżu naszych terenów, godzi w obraz naszej gminy. Mieszkańcy nieustannie zgłaszają nam, abyśmy posprzątali te miejsca, jednak nie wiedzą, że nie leży to w obowiązkach gminy. Gdy tylko uda nam się formalnie przejąć ten obszar, zadbamy, aby to miejsce już nie straszyło ilością zielonych butelek czy porozbijanego szkła – tłumaczy wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski.
 
Z zielonych terenów nieopodal pomnika bitwy pod Iganiami i powstającej w okolicy świetlicy wiejskiej w Nowych Iganiach korzystają mieszkańcy i przejezdni turyści, którzy nie zważają na pozostawiane po sobie śmieci. Gmina planuje sprawić, aby było to miejsce przyjemniejsze i czystsze, a przede wszystkim bezpieczniejsze niż było do tej pory.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}