W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Absolutorium i woutm zaufania

29.05.2023

Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski jednogłośnie otrzymał absolutorium i wotum zaufania.

Absolutorium
Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski jednogłośnie otrzymał absolutorium i wotum zaufania.
 
Wotum zaufania - to podjęta w specjalnym głosowaniu uchwała Rady Gminy, wyrażająca zaufanie do działalności wójta, aprobująca jego bieżącą działalność.
Absolutorium to potwierdzenie prawidłowo zrealizowanego budżetu gminy, czyli potwierdzenie, że pieniądze zostały rozdysponowane zgodnie z prawem. Absolutorium jest rodzajem kontroli rady gminy nad wójtem w zakresie wykonania budżetu oraz wyrazem ostatecznej oceny działalności wójta.
 
Przed głosowaniem wójt przedstawił raport dotyczący działalności i budżetu. Raport objął podsumowanie działalności wójta w poprzednim roku, a w szczególności realizację programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu. Podczas debaty, radni dziękowali za wykonanie dotychczasowych inwestycji, wymieniając działania w poszczególnych miejscowościach oraz wskazywali na mankamenty, które należy poprawić w pracy samorządu.
 
Po debacie i dyskusji przyszedł czas na głosowanie, którego wynik był jednogłośny.
- To praca nas wszystkich, ja jestem organem wykonawczym. Na sukces, jakim jest otrzymanie absolutorium, składa się praca wielu osób. To sukces wszystkich, którzy działają w strukturach Urzędu Gminy i poszczególnych jednostkach organizacyjnych. Dziękuję za współpracę i zaufanie - mówił Henryk Brodowski.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}