W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowe miejsce dla najmłodszych - przedszkole w Strzale

29.09.2022

18 września odbyło się poświęcenie i uroczyste otwarcie przedszkola w Strzale.

Przedszkole

Przybyło miejsca dla przedszkolaków

Inwestycja rozbudowy placówki w Strzale objęła dobudowę budynku, który przeznaczony został dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Nowa część to aż cztery sale z zapleczem sanitarnym, magazynowym i pomieszczeniami socjalnymi, do tego w części przedszkolnej znajduje się rozdzielnia i zmywalnia, a także toalety z natryskami.

W związku ze stale rosnącą liczbą mieszkańców na terenie gminy, a szczególnie okolicznych miejscowości, inwestycja ta była szczególnie potrzebna. Rozbudowa placówki i powstanie nowej części, w której zlokalizowane zostało przedszkole zapewni miejsce dla czterech 25-osobowych grup.

Dwie sale znajdujące się w nowej części zostały zaprojektowane tak, aby w razie potrzeby zamienić je w jedną dużą salę.

W uroczystym otwarciu wzięli udział przedstawiciele samorządowi, ksiądz proboszcz parafii św. Józefa w Siedlcach, dyrektor placówki, nauczyciele przedszkolni i przedszkolaki z rodzicami.

Po przecięciu wstęgi, nastąpiło błogosławieństwo i poświęcenie miejsca, które będzie służyło najmłodszym mieszkańcom okolicznych miejscowości.

Wartość inwestycji została współfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a łączny jej koszt wyniósł 1 966 660 zł.

Zdjęcia (21)

{"register":{"columns":[]}}