W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Najwyższa frekwencja w powiecie

25.10.2023

Mieszkańcy, którzy oddaliście głos na terenie naszej gminy, brawo!

Frekwencja
Mieszkańcy, którzy oddaliście głos na terenie naszej gminy, brawo!
 
Dzięki Waszemu zaangażowaniu i spełnieniu wyborczego obowiązku gmina Siedlce może liczyć na nagrodę finansową w wysokości nawet 2,5 miliona złotych.
Bonusy finansowe mają trafić do gmin, w których frekwencja w wyborach wyniosła ponad 60%.
Bonusy te wynoszą:
250 tys. zł na rozwój działalności kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych i orkiestr dętych oraz
250 tys. zł dla lokalnych klubów sportowych.
 
Dodatkowo gmina z najwyższą frekwencją w powiecie ma otrzymać:
1 milion złotych z przeznaczeniem na remizę oraz 1 milion złotych z budżetu obywatelskiego na dowolny cel.
 
- Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus przyznał, że pieniądze zostaną wypłacone. Będziemy śledzić informacje i sposoby przyznawania gminom bonusów frekwencyjnych. Dzięki 11023 mieszkańcom udało nam się uzyskać najwyższy w powiecie wynik 77,7%, który mamy nadzieję, że przełoży się na spory przypływ gotówki do budżetu gminy. Straż, koła gospodyń, kluby sportowe i inicjatywy mieszkańców będą mogły liczyć na wsparcie finansowe, które usprawni i rozszerzy ich działania. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do tego wyniku i możliwości otrzymania bonusów – wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}