W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gminne Dożynki 2023

30.08.2023

Dziękujemy wszystkim za obecność, pomoc w organizacji i wspólnie spędzony czas!

Dożynki 2023
Bardzo pozytywnie zaskoczeni frekwencją, organizacją i odzewem naszych mieszkańców dziękujemy wszystkim za obecność, pomoc w organizacji i wspólnie spędzony czas!
Kołom Gospodyń Wiejskich i Zespołom śpiewaczym dziękujemy za pomoc w podtrzymaniu dożynkowych tradycji, za piękne śpiewy i wieńce dożynkowe oraz za stoiska z cudownościami
Koło Gospodyń Wiejskich w Strzale, Koło Gospodyń Wiejskich w Białkach, Koło Gospodyń Wiejskich w Pruszynie, Koło Gospodyń Wiejskich w Żaboklikach, Koło Gospodyń Wiejskich w Chodowie, Koło Gospodyń Wiejskich Stare i Nowe Opole, Koło Gospodyń Wiejskich w Purzecu i Koło Gospodyń Wiejskich w Grabianowie.
Strażakom z naszych gminnych jednostek dziękujemy za obecność i bezpieczeństwo podczas tak dużego wydarzenia. OSP Błogoszcz OSP Pruszyn OSP Pruszynek OSP Nowe Opole OSP Rakowiec.
Dziękujemy także mieszkańcom, przyjaciołom i gościom za wspaniała zabawę i frekwencję podczas występów gwiazd wieczoru.
 
Nieodłącznym elementem dożynek - święta podsumowującego ciężką pracę rolników – jest radosny korowód dożynkowy i wieńce wykonane z tegorocznych plonów.
W tym roku gospodarze wydarzenia nie zawiedli. Korowód przygotowany w tradycyjnej formie zaskoczył i wywołał liczne pozytywne komentarze, również medialnie.
Przystrojony wóz, na którym znalazło się miejsce dla starostów dożynkowych, radnej miejscowości będących gospodarzami i wójt gminy Siedlce, przewodził korowodowi. Tuż za wozem dumnym krokiem podążały delegacje Kół Gospodyń Wiejskich z przygotowanymi specjalnie na tę okazję wieńcami dożynkowymi, które wzięły udział w gminnym konkursie.
Wszystkie wieńce zaskoczyły swoją oryginalnością i niepowtarzalnością. A po obradach komisji konkursowej wytypowano następujące miejsca na podium:
1. KGW Strzała
2. KGW Chodów
3. KGW Żabokliki
wyróżnione zostały wieńce dożynkowe KGW Białki, KGW Pruszyn i KGW Grabianów.
Wszystkie nagrodzone wieńce otrzymają nagrody pieniężne.
Dziękujemy za podtrzymanie tradycji, przygotowanie wieńców i udział w korowodzie dożynkowym.
 
Uroczystą mszą podziękowaliśmy Bogu za udane plony i prosiliśmy o szczęście i zdrowie dla rolników i ich rodzin, a także dla wszystkich mieszkańców naszej gminy.
Po mszy świętej nastąpiło przekazanie chleba włodarzowi gminy, który z szacunkiem przyjął ten dar i podzielił go pomiędzy wszystkich zebranych gości na dowód wdzięczności rolnikom za owoc ich ciężkiej pracy i jako symbol dbania o dobrobyt mieszkańców.
- Życzę Państwu i sobie, aby tego chleba nigdy nam nie zabrakło. Praca rolników jest pracą ciężką i niedocenianą, a to właśnie dzięki nim mamy dziś czym się z Wami podzielić - mówił wójt Henryk Brodowski.
W dzieleniu chlebem wśród mieszkańców, przyjaciół gminy i zaproszonych gości pomogli wójtowi - zastępca Sławomir Jagiełło, sekretarz gminy Dorota Dmowska-Paczuska, radna Elżbieta Wojtyra i starostowie dożynek Beata Sobieszak i Jan Sachanowicz.
 
Więcej zdjęć na gminnym facebook'u.

Zdjęcia (16)

{"register":{"columns":[]}}