W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Awans gminy w rankingu zamożności

05.08.2022

Corocznie przygotowywany ranking zamożności na jednego mieszkańca pokazuje, w jakim tempie rozwija się nasza gmina.

farmer.pl

Awans gminy w rankingu zamożności

Corocznie przygotowywany ranking zamożności na jednego mieszkańca pokazuje, w jakim tempie rozwija się nasza gmina.

W roku 2020 według wskaźnika zamożności mieszkańca gmina zajęła miejsce 336, jednak w tym roku odnotowując kolejny wzrost wspięła się na miejsce 267 przy uwzględnieniu 1523 wiejskich gmin w kraju. Biorąc pod uwagę zestawienia z poprzednich lat, od 2010 roku gmina znajduje się na rekordowo wysokim miejscu.

Jak podają twórcy rankingu kondycja finansowa wielu samorządów jest kwitnąca i dawno nie była lepsza. Przyczyniają się do tego dotacje otrzymywane przez samorządy i fundusze unijne, które dobrze wykorzystywane poprawiają jakość gospodarczą gmin.

Pomimo licznych spadków w rankingu gmin wiejskich, gmina Siedlce utrzymuje się na stale wysokim miejscu. Spadek rankingowy, jak podają twórcy zestawienia, głownie spowodowany jest stale rosnącą inflacją, która przyczynia się do malejących dochodów, a co za tym idzie zamożności mieszkańców. Receptą wskazaną przez badaczy jest stałe inwestowanie zarówno pieniędzy własnych, jak i otrzymywanych w formie dotacji.

Dzięki licznym inwestycjom na terenie gminy Siedlce zamożność przypadająca na mieszkańca w naszej gminie wynosi 4164,71 zł.

{"register":{"columns":[]}}