W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Awans zawodowy nauczycieli i inne sprawy gminy

26.08.2022

W związku z zatwierdzeniem przez radę zmian wprowadzonych w budżecie pracownicy zatrudnieni w gminie i jej jednostkach otrzymają podwyżkę w wysokości 500zł na każdy etat.

Wręczenie aktów awansu zawodowego

25 sierpnia odbyła się XLVII Sesja Rady Gminy Siedlce.

Po otwarciu sesji, nastąpiło uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom pracującym w gminnych placówkach.

Wójt gminy Henryk Brodowski poinformował o działaniach podjętych w okresie międzysesyjnym i przedstawił najbliższe wydarzenia kulturalne.

Jednym z ważniejszych dla pracowników gminy punktów było zatwierdzenie zmian w budżecie gminy na rok 2022. W związku z zatwierdzeniem przez radę zmian wprowadzonych w budżecie pracownicy zatrudnieni w gminie i jej jednostkach otrzymają podwyżkę w wysokości 500zł na każdy etat, niestety wykluczając nauczycieli, którzy podlegają pod kartę nauczyciela.

Wśród podjętych uchwał znalazły się te dotyczące - zmian w wieloletniej prognozie finansowej gminy; wymiaru godzin zajęć pedagogów zatrudnionych w szkołach i przedszkolach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Siedlce; przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla poszczególnych działek na terenie gminy; uchwały w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie służebności przesyłu na rzecz różnych spółek.

Punkt obejmujący wolne wnioski był możliwością dla sołtysów, aby przekazać sprawy dotyczące bezpośrednio mieszkańców poszczególnych miejscowości. Wśród podjętych tematów znalazły się:
 

sprawa skrzyżowania wyjazdu z miejscowości Purzec/Strzała w miejscowości Strzała w kierunku Siedlec – wniosek mieszkańców o stworzenie skrzyżowania z oświetleniem;

wniosek o zamontowanie koszy na śmieci na placu zabaw w Joachimowie;

prośba o pomoc interwencyjna w sprawie posesji przy ulicy Pałacowej w Stoku Lacki, które po wyasfaltowaniu ulicy są regularnie zalewane;

wniosek o postawienie znaku zakazu postoju przy zespole oświatowym w Stoku Lackim, aby usprawnić ruch przy wejściu do szkoły i uniknąć blokowania dostępu do furtki;

wniosek o barierkę zabezpieczającą na placu zabaw w Nowych Iganiach, która ma uchronić dzieci przed wtargnięciem na drogę znajdującą się nieopodal placu;

wniosek o zamontowanie szlabanu przy zespole oświatowym w Golicach, który miałby zapobiec wywożeniu śmieci na pobliski teren boiska sportowego.

Wszystkie wnioski zostały wysłuchane i skomentowane przez wójta, część zostanie zrealizowana niezwłocznie, natomiast niektóre zostaną zgłoszone do odpowiednich organów.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}