W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Popołudnie dla seniora

31.01.2023

Dbając o relacje sąsiedzkie

Popołudnie dla seniora

Dbając o relacje sąsiedzkie

W świetlicy wiejskiej w Strzale nie zabrakło miejsca dla żadnego z seniorów, którzy postanowili sobotni seans przed telewizorem zamienić na wspólnie spędzony czas w dobrym towarzystwie.

Sobotnie „Popołudnie dla seniora” zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Strzale przy wsparciu wójta gminy Siedlce, Gminnego Ośrodka Kultury, marszałka województwa mazowieckiego reprezentowanego przez Dariusza Stopę i firmy TASTA, upłynęło w przyjaznej atmosferze.

- Takie spotkania są bardzo potrzebne. Nie tylko ze względu na aktywizację seniorów w naszej gminie, ale przede wszystkim przez wzgląd na wasze relacje międzysąsiedzkie. Dziękuję pani Eli i Kole Gospodyń Wiejskich w Strzale za inicjatywę i gotowość do organizacji tych wszystkich działań, dzięki którym macie okazje wspólnie spędzać czas. Dziękuję również policji, że chętnie angażuje się w nasze działania i na każdym kroku dba o naszych mieszkańców, a dziś zadba o seniorów. Świadomi mieszkańcy to bezpieczni mieszkańcy – mówił wójt gminy Henryk Brodowski.

Tego dnia seniorzy nie tylko mogli spędzić czas wśród najbliższych sąsiadów, słuchając koncertu Magdaleny Sulej i Lenki Ornowskiej, ale odświeżyli swoją wiedzę i wrażliwość na zagrożenia, które czyhają na nich na każdym kroku.

Prelekcję o bezpieczeństwie w sieci i zagrożeniach związanych z najnowszymi metodami oszustw poprowadziła Barbara Jastrzębska z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji, która uczuliła obecnych na spotkaniu seniorów na temat ich ufności. Towarzyszący prelegentce policjanci dzielnicowi rozdali seniorom odblaski, które maja poprawić ich bezpieczeństwo jako pieszych.

Po prelekcji nastąpił urokliwy koncert Magdaleny Sulej, która wprawiła słuchaczy w nieopisany nastrój, zapewniając im muzyczną podróż po różnych epokach i krajach muzyki popularnej. Obok klasycznych polskich utworów znalazły się również i te anglojęzyczne, przy których niejednemu seniorowi nogi zadrżały do tańca.

Na scenie nie mogło zabraknąć młodej mieszkanki Strzały, którą cała Polska kojarzy z udziału w programie The Voice Kids, a która bardzo często wspiera gminne przedsięwzięcia kulturalne.

Scenę zajęli również członkowie Koła Gospodyń Wiejskich „Strzałki” w Strzale, którzy swoim repertuarem zachęcili obecnych na spotkaniu gości do wspólnej zabawy na parkiecie.

Wydarzenia takie jak „Popołudnie dla seniora” pokazują, jak bardzo potrzebujemy obecności drugiego człowieka oraz że aktywny senior to zdrowy senior, który znajdując siły i energię do wzięcia udziału w różnych wydarzeniach, nie ma czasu na choroby i samotność.

Zdjęcia (27)

{"register":{"columns":[]}}