W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie z kolędą w Starym Opolu

27.12.2022

Święta Bożego Narodzenia to czas świętowania przyjścia na świat Jezusa Chrystusa.

Chór

W tym radosnym świętowaniu nieustannie od pokoleń pomaga niesienie dobrej nowiny za pomocą śpiewu. W wielu miejscach tradycją jest wspólne kolędowanie, nie tylko w domach, ale i poza nimi.

Miejscem, gdzie kolędy słyszane są najwyraźniej są kościoły - zwłaszcza, gdy uroku wspólnym śpiewom dodaje pobliska szopka betlejemska.

26 grudnia w kościele parafialnym w Starym Opolu dla mieszkańców gminy kolędował Chór Miasta Garwolin. Znani nie tylko na arenie narodowej muzycy i chórzyści przybyli do naszej gminy, by swym śpiewem głosić dobrą nowinę. Powstały w 2007 roku z inicjatywy Jarosława Kargola chór, pod batutą Radosława Mitury koncertował na wielu festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych m. in. W Czechach, Hiszpanii, Macedonii i Grecji.

Garwoliński Chór  w drugi dzień świąt w kościele na terenie naszej gminy zaprezentował kolędy znane i mniej znane. Wśród zaprezentowanych utworów najbardziej zachwyciły wykonania kolęd: Wśród nocnej ciszy, Gloria, Gdy śliczna panna i polska wersja utworu Carol od the bells.

Organizatorami wydarzenia byli: wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski, parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu, Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie. Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Zdjęcia (17)

{"register":{"columns":[]}}