W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Siedleckie Targi Miodu

21.09.2022

18 września na terenie przy amfiteatrze odbyły się Siedleckie Targi Miodu.

Targi mioduu

Spośród wystawców, którzy przyjechali zaprezentować swoje wyroby i produkty, znaleźli się także i ci pszczelarze, których docenił i nagrodził wójt gminy Siedlce.

Nagrodzeni pszczelarze z terenu gminy Siedlce, otrzymali puchary symbolizujące wdzięczność za wkład pracy i zainteresowanie losem pszczół.

Jak podkreślał podczas przemówienia wójt Henryk Brodowski, warto zdać sobie sprawę jak ważna dla rolnictwa, a także zwykłego człowieka jest obecność pszczół, które przyczyniają się do funkcjonowania lokalnego ekosystemu. Pomimo wielu zmian wprowadzanych w prawie, wójt uspokoił pszczelarzy, że przy stale rosnących cenach cukru, popyt na miód jako zdrowy substytut cukru, w najbliższym czasie ma szansę wzrosnąć.

Wójt podziękował wszystkim za zaangażowanie i powstawanie nowych pasiek, które w ostatnim czasie przyczyniły się do wyróżnienia gminy Siedlce jako terenu o najwyższym wskaźniku obecności pszczół w rejonie.

Zdjęcia (15)

{"register":{"columns":[]}}