W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Edukacja nie tylko w szkolnych murach

12.08.2022

Przed budynkiem Zespołu Oświatowo-Wychowawczego w Strzale pojawiły się atrakcje, które zachęcą dzieci do edukacji poprzez zabawę.

Ptaki i las wokół nas

"Ptaki i las wokół nas"

Przed budynkiem Zespołu Oświatowo-Wychowawczego w Strzale pojawiły się atrakcje, które zachęcą dzieci do edukacji poprzez zabawę.

Teren nie tylko został zalesiony i pozyskał nowe roślinności, ale przede wszystkim uatrakcyjniła go ścieżka edukacyjna nawiązująca do otaczającego nas świata roślin i zwierząt. Wśród 440 nowych nasadzeń roślinnych pojawiało się 11 stoisk zachęcających do edukacji w formie zabawy.

Centralnym punktem tego miejsca są dwa ławostoły, pozwalające poznać różne rodzaje ptaków i leśnych zwierząt. Stanowisko „odkrywca”, które pozwoli poznać charakterystyczne dla poszczególnych gatunków ślady jakie po sobie pozostawiają. Stoisko z parkami narodowymi w Polsce umożliwiające zgłębienie wiedzy z opisem i zdjęciem.

Jednym z punktów wymagającym wykorzystanie zdobywanej wiedzy jest stoisko z opisem grzybów. Aby poprawnie ułożyć wymagane układanki, trzeba najpierw zapoznać się z rodzajami grzybów jadalnych i trujących – wiedza, która będzie przydatna na całe życie.

Pojawiło się także plenerowe koło wiedzy dotyczące drzew leśnych, stoisko dla miłośników ortografii, piramida edukacyjna z podziałem gatunków i kostki wiedzy. Wśród najciekawszych propozycji pojawiły się cymbały leśne, które mają szansę stać się ulubionym punktem zabaw dla dzieci.

Zadanie „Ptaki i las wokół nas – edukacja ekologiczna” zostało zrealizowane według wizji AT projekt Agnieszki Tokarskiej i przy wsparciu funduszy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}