W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Święto szkoły z nadaniem nowego sztandaru

21.04.2023

Uczniowie i społeczność Zespołu Oświatowo-Wychowawczego w Białkach tego dnia nie tylko świętowała rocznicę powstania szkoły, a także poświęcenie i nadanie nowego sztandaru.

Święto Szkoły
Uczniowie i społeczność Zespołu Oświatowo-Wychowawczego w Białkach tego dnia nie tylko świętowała rocznicę powstania szkoły, a także poświęcenie i nadanie nowego sztandaru.
 
- Jestem dyrektorem od września i cieszę się, że mogłem przyczynić się do wymiany naszego sztandaru na nowy, a to nie koniec zmian - mówił Krzysztof Borkowski.
 
Podczas uroczystości poświęcono i przekazano nowy sztandar, który zastąpił wysłużony już 45-letni symbol placówki.
 
- Nasz dotychczasowy sztandar został nam nadany w 1978 roku, dlatego postanowiliśmy go wymienić. wykonały go dla nas siostry Klaryski z klasztoru w Hajnówce. Zachowaliśmy oczywiście imię Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego, ponieważ wiele osób z naszego regionu walczyło w tej armii - mówiła Beata Golec wicedyrektor placówki.
 
Podczas uroczystości przypomniano historię szkoły, nie zapominając o uroczystym wezwaniu pamięci poległych bohaterów.
 
- Szkoła w Białkach obchodzi dziś swoje święto. Nowy sztandar to dobry początek zmian, które planujemy na terenie placówki. Bóg, Honor, Ojczyzna, Edukacja zapisane na sztandarze przypominają, że edukacja jest jednym z ważniejszych aspektów naszego życia, a my o edukację naszych mieszkańców dbamy. Przede wszystkim dbamy o to, aby odbywała się ona w godnych i przystosowanych warunkach, a te warunki będziemy poprawiać i ulepszać już niedługo - zapowiedział wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski.

Zdjęcia (21)

{"register":{"columns":[]}}