W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Budowa ogrodzenia terenu rekreacyjnego

10.08.2022

Miejscowość Żytnia słynie z pięknie usytuowanej altanki nad brzegiem rzeki Muchawka.

Altana nad Muchawką

Miejscowość Żytnia słynie z pięknie usytuowanej altanki nad brzegiem rzeki Muchawka. Jednak do tej pory altana i stół do ping-ponga były jedynymi atrakcjami i możliwościami rekreacji dla mieszkańców Żytniej i miłośników wycieczek rowerowych na tamtych terenach.

W najbliższym czasie zaplanowana została budowa ogrodzenia panelowego, które zapewni bezpieczeństwo i odgrodzi tereny zielone od ulicy i brzegu rzeki. Powstanie ogrodzenia będzie początkiem zmian wprowadzanych na tym terenie.

W planach wójta Henryka Brodowskiego jest stworzenie w miejscowości Żytnia miejsca, w którym mieszkańcy będą chętnie i aktywnie spędzać wolny czas. W zamyśle projektu mają pojawić się tam siłownia plenerowa i plac zabaw dla dzieci, tak by altana i obecnie znajdujący się tam stół do ping-ponga nie pozostawały jedynymi atrakcjami tego miejsca.

Ogrodzenie, które powstanie już niedługo, wyznaczy obszar oddzielony od niebezpieczeństw pobliskiej jezdni i wartkiej rzeki. Dzięki tym pracom plac zabaw będzie miejscem bezpiecznym i przystosowanym do potrzeb najmłodszych mieszkańców.

Dofinansowanie: Mazowsze dla sołectw

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}