W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jarmark Bożonarodzeniowy 2022

13.12.2022

11 grudnia w świetlicy w Strzale odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy.

jarmark

Organizatorami wydarzenia byli: wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski, Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Strzale. Współorganizatorem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

W świąteczny nastrój uczestników wydarzenia wprowadził zespół śpiewaczy Strzałki zachęcając publiczność do wspólnego kolędowania.

Następnie odbył się II KONGRES Folklor Kultury - Tradycje Bożonarodzeniowe w ramach wydarzenia

Prelegentami tego wydarzenia byli Ewelina Raczyńska - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach która opowiadała o Tradycjach Bożego Narodzenia. Andrzej Wrzecionko - Twórca rękodzielnictwa artystycznego, zaprezentował  swoje największe prace wykonanie ze słomy i siana, m.in. piękną szopkę, anioła i gwiazdę. Marlena Soszyńska - Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki w Mordach przedstawiła jak ukazane jest Boże Narodzenie w literaturze. Renata Kulik - Dyrektor Szkoły Językowej Eurolingua w Siedlcach opowiedziała o Bożym Narodzeniu w Anglii i Ameryce. Każdy wykład był niezwykłą opowieścią o Świętach Bożego Narodzenia.

Następnie z repertuarem kolędowym wystąpiły następujące zespoły: Ale Babki, Żabokliki, Chodów.

Na przygotowanych stoiskach stoły uginały się od stworzonych na tę okazję ozdób świątecznych, domków z piernika oraz ręcznie wykonywanych cudowności z włóczki. Jarmarki Bożonarodzeniowe znane są na całym świecie, a od kilku lat tradycyjnie organizowane na terenie naszej gminy.

Podczas wydarzenia zostały również wręczone puchary dla najlepszych zawodników Turnieju Piłkarzyków o Puchar Wójta Gminy Siedlce oraz dla laureatów konkursu ,,Ozdoba choinkowa”.

Tego dnia nie mogło zabraknąć świętego Mikołaja, który chętnie pozował do zdjęć z uczestnikami jarmarku, aby po spotkaniu z brodatym każdy miał pamiątkę.

Na zakończenie wydarzenia przed zebraną publicznością zaprezentowały się Karina Szurek i Olga Wujkowska, które swoją interpretacją wykonania kolęd skradły serca słuchaczy.

Ostatnim elementem zamykającym to niesamowite wydarzenie był koncert Olgi Szomańskiej. Śpiew artystki, która zachęciła całą publiczność do wspólnego kolędowania, było rewelacyjnym zwieńczeniem całego dnia.

Jarmark Bożonarodzeniowy znowu zachwycił swoim programem i dzięki wystawcom, również ozdobami. Nie zabrakło licznie zgromadzonej widowni i gości, którzy pomimo śnieżnej pogody wzięli udział w wydarzeniu i chętnie kolędowali z zespołami.

Zdjęcia (25)

{"register":{"columns":[]}}