W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie na leśnej ścieżce edukacyjnej

22.05.2023

Dzień w Lipniaku
Mało kto pomyślałby, że dzieciom może się podobać dzień spędzony w lesie - z daleka od internetu, telefonów i komputerów...
a jednak!
Takie spotkanie, pośrodku lasu, zorganizowały dla najmłodszych mieszkańców Białk członkinie Koło Gospodyń Wiejskich Białki "Wulkany Energii" . I jak widać na załączonych zdjęciach było warto!
 
Dzieci nie tylko spędziły aktywnie dzień na świeżym powietrzu, bawił się dawno zapomnianymi zabawkami, a do tego dzięki życzliwości Nadleśnictwo Siedlce podczas spotkania z panią leśnik mogły poznać tajniki życia leśnego.
Pani Stanisława Gomółka poprowadziła dla dzieci lekcję edukacji leśnej i zabrała na spacer, podczas którego, mogliśmy odkryć opuszczoną norę lisa, przenośne mrowisko, a także odświeżyć wiedzę o różnych rodzajach drzew.
Na uczestników czekały również ciepłe kiełbaski prosto z ogniska, które zaspokoiły strudzonych wędrowców.
 
- Chciałyśmy przede wszystkim, aby dzieci na jeden dzień oderwały się od internetu i telefonów. Udało się zachęcić je do aktywnego spędzenia czasu i świetnej zabawy, którą jak się okazało, sami sobie zorganizowali - mówiła Magdalena Chomka z KGW Białki.
 
Dzień zaliczamy do bardzo udanych !

Zdjęcia (19)

{"register":{"columns":[]}}