W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Danie wspólnych chwil w Żaboklikach

22.05.2023

Do wspólnego stołu seniorów z Żaboklik zaprosili członkowie Koła Gospodyń Wiejskich.

Danie wspólnych chwil
Do wspólnego stołu seniorów z Żaboklik zaprosili członkowie Koła Gospodyń Wiejskich.
„Danie Wspólnych Chwil” to program realizujący ideę posiłków wspólnotowych dla osób starszych zagrożonych samotnością lub wykluczeniem.
 
Fundacja zaprosiła do udziału Koła Gospodyń Wiejskich, których zadaniem jest organizowanie cyklicznych spotkań dla seniorów przy wspólnym stole. Fundacja Biedronki finansuje zakup produktów potrzebnych do przygotowania posiłków.
 
- Zależało nam, żeby spotkać się szczególnie z tymi osobami, które na co dzień niechętnie opuszczają swój dom z różnych względów. Chcieliśmy zachęcić seniorów do wyjścia z domu i spędzenia czasu z innymi ludźmi. Po niektórych trzeba było pojechać, bo czasami największą bariera jest właśnie nie tyle ochota, co problem komunikacyjny. Mamy też seniorów na wózkach inwalidzkich, których również nie mogło dziś z nami zabraknąć - mówiła przewodnicząca KGW Żabokliki Alicja Próchnicka.
 
Obecność osób starszych w lokalnej wspólnocie jest wartością i warto ją wzmacniać. Program zwraca uwagę na kwestię prawidłowego żywienia osób starszych, ale przede wszystkim na spędzenie z nimi wspólnych chwil.
Słodki deser swoim występem umilili członkowie grupy śpiewaczej Cztery Pory Roku.
 
Dziękujemy członkom Koła za zaangażowanie i zaspokojenie u seniorów nie tyle głodu fizycznego, ile głodu obecności drugiego człowieka

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}