W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Strażacy z kolejnym wsparciem

06.03.2023

Takie spotkania strażacy lubią najbardziej.

Przekazanie sprzętu

Takie spotkania strażacy lubią najbardziej.

2 marca członkowie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Opolu spotkali się z panią marszałek Janiną Ewą Orzełowską w celu uroczystego przekazania specjalistycznego sprzętu.

- Dzięki tym podarkom wszyscy strażacy z naszej jednostki będą już w pełni ubrani i wyposażeni w specjalistyczny sprzęt ochrony indywidualnej. Bardzo dziękujemy pani marszałek za wsparcie i nieustanną pomoc. Należy podkreślić, że najbardziej cieszy nas otrzymana dzisiaj kamera termowizyjna, dzięki niej będziemy mogli zlokalizować miejsca wymagające dogaszenia, co niewątpliwie podniesie jakość niesionej pomocy – mówił podczas spotkania Stanisław Kosyl Komendant Jednostki OSP Nowe Opole

Kamera termowizyjna K 45 to niezbędny sprzęt dla strażaków biorących udział w akcjach gaśniczych podczas pełnego zadymienia. Otrzymana przez strażaków kamera termowizyjna pomoże nie tylko znaleźć niedogaszone miejsca, ale dzięki niej można efektywniej prowadzić poszukiwania zaginionych osób.

- Zawsze, gdy spotykam się ze strażakami, podkreślam jak ważne jest bezpieczeństwo, o które dbają. Również tym razem chciałabym, abyście wiedzieli, że doceniam Wasze działania i dziękuję za codzienne poświęcenie. Liczę, że sprzęt, który dzisiaj otrzymaliście pomoże nie tylko ratować ludzi, ale przede wszystkim zadbać o Wasze bezpieczeństwo – mówiła Janina Ewa Orzełowska.

Tego dnia strażacy z OSP Nowe Opole otrzymali 3 komplety ubrań Rosenbauer, 13 hełmów Rosenbauer, 5 par butów Rosenbauer Boros, 10 par rękawic specjalnych Holik, 5 par rękawic technicznych Seiz, 2 podpory szybkiej stabilizacji, wspornik progowy oraz kamerę termowizyjną Flir K45.

- Przekazany sprzęt o wartości 80 tysięcy złotych, to wsparcie, które trafiło do strażaków, ale wiemy, że na co dzień będzie służyć przede wszystkim mieszkańcom w potrzebie. Dobrze wyposażony strażak to jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa dla wszystkich. Dziękuję pani marszałek Janinie Ewie Orzełowskiej, która zawsze z serdecznością o nas pamięta i za jej nieustanne wsparcie – podsumował spotkanie wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski.

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}