W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Piknik rodzinny w Pruszynie

05.06.2023

Radośnie i rodzinnie było w Pruszynie

v
Radośnie i rodzinnie było w Pruszynie
 
Dzięki pomocy proboszcza księdza Marka Chomiuka piknik rodzinny mógł odbyć się na terenach zielonych przy parkingu parafialnym.
I to właśnie tam pojawiły się wszystkie atrakcje i miejsca do zabaw dla najmłodszych i ich rodzin.
 
Jak na piknik przystało nie zabrakło ciepłych przekąsek, popcornu i animacji dla dzieci. Wśród atrakcji znalazły się warsztaty z robienia biżuterii, malowanie buziek i jak zwykle na takich imprezach dmuchane zjeżdżalnie.
 
- Jak widać pogoda nam dopisała. Cieszę się, że możemy się dziś wspólnie spotkać i świętować dzień dziecka. To bardzo ważne, aby spędzać czas rodzinnie i w dobrej atmosferze. Wszystkim najmłodszym życzę wszystkiego najlepszego, abyście codziennie znajdowali powody do radości, a dziś korzystajcie ze wszystkich przygotowanych dla Was atrakcji - mówił wójt Henryk Brodowski.
 
Piknik nie kończył się jednak tylko na zabawie. Na scenie zaprezentowały się lokalne talenty wokalne i recytatorskie, a tuż po nich nastąpiło oficjalne podsumowanie gminnego konkursu "Laurka dla mojej mamy", którego laureaci otrzymali nagrody.
Jednak to nie koniec atrakcji.
 
- Szkoła w Pruszynie stawia na aktywne przerwy. Aby odciągnąć uczniów od ekranów telefonów, zapewniamy im alternatywy do aktywnego spędzania czasu na przerwach. Jednym z dotychczasowych pomysłów, który okazał się bardzo efektywny, był zakup piłkarzyków zewnętrznych. Podczas pikniku można było wesprzeć tę inicjatywę i wziąć udział w licytacji, podczas której do wylicytowania były naprawdę atrakcyjne nagrody - mówiła dyrektor placówki Iwona Chacińska.
 
Cały zebrany podczas pikniku dochód przeznaczony zostanie na sprzęty aktywizujące uczniów na przerwach.
Zakończeniem pikniku był występ gwiazdy wieczoru, która swoim repertuarem przypomniała wszystkim dorosłym czasy ich dzieciństwa i zachęciła wszystkich do wspólnego śpiewu.

Zdjęcia (16)

{"register":{"columns":[]}}