W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

18.10.2022

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Tego dnia przedstawiciele gminy spotkali się z dyrektorami i nauczycielami gminnych placówek, aby wspólnie uczcić Dzień Edukacji Narodowej.

DEN

Spotkanie w Białkach było nie tylko okazją do złożenia najserdeczniejszych życzeń wszystkim pracownikom oświatowym, ale także możliwość wyróżnienia i nagrodzenia zasłużonych dyrektorów i nauczycieli.

- Dzień Edukacji Narodowej to święto, które zawsze skłania ku refleksji nad znaczeniem zawodu nauczyciela i prawidłowością funkcjonowania systemu edukacji.  Ale jest to także moment na docenienie zaangażowania i trudu w codziennych obowiązkach pracy nauczyciela – mówił wójt Henryk Brodowski.

Wicedyrektor Beata Golec, prowadząca uroczystość podkreśliła, że jest to święto wszystkich nauczycieli, pedagogów, pracowników oświaty oraz ludzi związanych bezpośrednio lub pośrednio z placówkami oświatowymi. Zwróciła uwagę na to, że młodemu pokoleniu potrzebne są autorytety oraz wartości, którymi należy kierować się w życiu, a dobry nauczyciel ukierunkuje dziecko na właściwe działania, rozwinie u niego zdolności i zainteresowania, sprawi, że będzie ono potrafiło radzić sobie i odnosić sukcesy w życiu dorosłym.

Wśród nagrodzonych znaleźli się dyrektorzy: Małgorzata Łukaszewska ( SP w Golicach), Magdalena Walerczuk-Radziszewska (Z.O-W w Strzale), Iwona Chacińska (SP w Pruszynie), Barbara Stelingowska (Z.O. w Stoku Lackim); wicedyrektor Aneta Strupiechowska (Z.O. w Żelkowie-Kolonii) i nauczyciele: Danuta Walęcik (Białki), Edyta Kargol (Golice), Anna Jóźwik (Nowe Iganie), Justyna Frymus (Pruszyn), Agata Mularzuk (Stok Lacki), Marek Rypina (Strzała).

Gratulacje dla nagrodzonych nauczycieli popłynęły także z ust delegata siedleckiej delegatury kuratorium oświaty Jadwigi Grudzień, która w imieniu Mazowieckiego Kuratora Oświaty odczytała list gratulacyjny i życzenia, do których dołączył także przewodniczący rady gminy Andrzej Rymuza.

- Z okazji tego święta, życzę wszystkim nauczycielom i pracownikom oświatowym niegasnącej satysfakcji z pełnionych funkcji, odwagi do podejmowania kolejnych wyzwań, a także adekwatnych gratyfikacji za wartościowy wkład w rozwój i wychowanie kolejnych pokoleń – życzył w imieniu wszystkich pracowników gminy i rady wójt Henryk Brodowski.

Po części oficjalnej przyszedł czas na skrupulatnie przygotowaną część artystyczną. O wspaniałą oprawę artystyczną zadbali uczniowie szkoły w Białkach przy wsparciu nauczycieli. W swoim wystąpieniu młodzież podkreślała, że najpiękniejszym podziękowaniem będzie obietnica, że wyrosną na wartościowych ludzi. Uczniowie mieli również szansę zaprezentować swoje talenty aktorskie, taneczne i wokalne, a swoim przedstawieniem słowno-muzycznym niejednokrotnie wywołali na twarzach zebranych gości uśmiech i zadowolenie. Nad całym wydarzeniem czuwał dyrektor placówki Krzysztof Borkowski.

Zdjęcia (27)

{"register":{"columns":[]}}