W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jarmark Wielkanocny 2023

04.04.2023

2 kwietnia świetlica w Pruszynie przyciągnęła w swoje odnowione progi mieszkańców gminy i okolicznych miejscowości na Jarmark Wielkanocny.

Jarmark Wielkanocny
2 kwietnia świetlica w Pruszynie przyciągnęła w swoje odnowione progi mieszkańców gminy i okolicznych miejscowości na Jarmark Wielkanocny.
 
Wydarzenie organizowane już tradycyjnie przed Wielkim Tygodniem zachęciło wystawców i aktywne koła do zaprezentowania swoich twórczości rękodzielniczych, a także zdolności kulinarnych.
Tego dnia przybyli goście mogli zakupić ozdoby wielkanocne, a wśród nich baranki, króliczki, pisanki i ozdobione rzeżuchy. Stoiska wypełnione były również produktami małej garmażerki, a nawet ręcznie robionym chrzanem. Jedno ze stanowisk szczególnie zasługiwało na dostrzeżenie, a to za sprawą przeznaczenia zebranych funduszy. Wykonane przez uczniów szkół podstawowych ozdoby wielkanocne można było zakupić za dowolną opłatą, a zebrany dochód został przekazany na konto pomocowe wspierające leczenie Hani Szczepańskiej.
 
- Cieszę się, że podtrzymujemy tradycję i również w tym roku spotykamy się na Jarmarku Wielkanocnym w Pruszynie. Zaprezentowane stoiska przyciągają swoja różnorodnością, a zapach potraw zachęca do skosztowania kulinarnych wytworów – mówił podczas jarmarku wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski.
Podczas wydarzenia zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursów – „Wianek dla Pani Wiosny” oraz Konkurs na „Pisankę Wielkanocną”. Nagrody i dyplomy laureatom wraz z wójtem Brodowskim wręczyła marszałek Janina Ewa Orzełowska.
 
- Dziękuję Państwu za zaproszenie i za to, że mogę dzisiaj tu być. To bardzo ważne, że kultura i tradycja są przez Państwa podtrzymywane. Liczne ozdoby i prace dzieci, które możemy podziwiać pokazują, jak ważny jest czas przed świętami, gdy przekazujemy młodszym pokoleniom zwyczaje i tradycje, nawet w formie zabawy. A tego czasu spędzonego z rodziną na nadchodzące święta życzę Państwu jak najwięcej – mówiła Janina Ewa Orzełowska członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.
 
Na tradycyjnym Jarmarku Wielkanocnym nie mogło również zabraknąć występów dzieci. Tego dnia o zabawach wielkanocnych i przywitaniu wiosny śpiewały przedszkolaki z Pruszyna. Słowno-muzyczne przedstawienie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony widowni, a dzieci poza gromkimi brawami zostały także nagrodzone słodkimi upominkami.
 
Klimat jarmarku podtrzymywały również występu lokalnych zespołów. Na scenie wystąpił zespół z Chodowa, Alebabki z Pruszyn-Pieńków, a także zaprzyjaźniony zespół Zaliwianki z Krzymosz.
Niedzielne popołudnie upłynęło pod hasłem dobrej zabawy podtrzymywanej wielkanocnymi tradycjami. Tego dnia, nikt nie wyszedł ze świetlicy z pustymi rękami.
 
więcej zdjęć na gminnym Facebook'u

Zdjęcia (23)

{"register":{"columns":[]}}