W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

IV Bieg Uliczny "Pamięci Przodków"

22.09.2022

Pamięć o przodkach to podstawa identyfikacji i tożsamości narodowej. Pielęgnowanie tradycji i wspieranie świadomości historycznej wśród najmłodszych to główny cel IV Biegu Ulicznego „Pamięci Przodków”.

Bieg Strzała

Na starcie stanęli młodsi i starsi mieszkańcy Strzały i okolicznych miejscowości. W tym przypadku nie liczył się wynik i walka o podium, ale zdrowa rywalizacja z historią w tle. Współzawodnicy podzieleni na dwie kategorie wiekowe przebiegli ulicami Strzały, aby w ten sposób pokazać, że pamięć o przodkach jest dla nich ważna.

Sportowa forma oddania hołdu i pamięci była jednym z elementów wydarzenia. Po zakończonym biegu zawodnicy zostali nagrodzeni odblaskowymi plecakami, które podczas jesiennych wieczorów poprawią ich bezpieczeństwo na drogach. Najbardziej efektowym elementem wydarzenia było wypuszczenie przez uczestników biegu balonów napełnionych helem.  Był to moment symboliczny dla uczestników i wszystkich obecnych.

Następnie wójt gminy Siedlce i przedstawiciele miejscowości złożyli kwiaty i zapalili znicze pod kamieniem pamięci, który znajduje się przed świetlicą w Strzale.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

więcej zdjęć dostępnych na Facebooku.

Zdjęcia (17)

{"register":{"columns":[]}}