W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gminne Dożynki już w tę niedzielę

02.09.2022

Już w tę niedzielę 4 września odbędą się Gminne Dożynki 2022!

plakat

Święto rolników podsumowujące pracę i okres żniw w tym roku odbędzie się 4 września.

Dziękując za pomyślne plony i siłę do pracy na roli, uroczystości dożynkowe rozpoczną się mszą świętą w intencji rolników siedleckiej gminy. Następnie barwnym korowodem z licznie przygotowanymi wieńcami dożynkowymi uczestnicy przejdą na tereny zielone nieopodal kościoła, by korzystając z zamówionej pogody świętować zakończenie najpracowitszego dla rolników okresu w ciągu roku.

Wśród tradycyjnych wydarzeń nastąpi dzielenie chlebem przez włodarza gminy i wybranych starostów i rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszy wieniec. Na scenie nie zabraknie lokalnych zespołów, które wprowadzą nas w ludowy klimat.

Występy na scenie nie zakończą się jednak na ludowości. Gwiazdami wieczoru tegorocznych gminnych dożynek będzie zespół Piękni i Młodzi, którzy znani od lat zachęca uczestników nie tylko do śpiewu, ale na pewno też do tańca. Znajdzie się również coś dla fanów polskiej estrady lat 80., czyli solowe wystąpienie Haliny Frąckowiak. A następnie scenę przejmie wybuchowa Etna i zespół B.R.O.

Gminne Dożynki, będąc czasem radosnego świętowania pomyślnych plonów i wypoczynku przy dobrej zabawie, zachęcają swoim programem do zarezerwowania pierwszej niedzieli września i przybycia do Chodowa.

Nie zabraknie atrakcji dla rodzin i dzieci, smakołyków i słodkości, a przede wszystkim dobrej atmosfery.

Współorganizatorem wydarzenia jest Samorząd województwa Mazowieckiego. Patronat nad wydarzeniem objęli: biskup siedlecki Kazimierz Gurda, wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł i marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}