W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

WLKS Nowe Iganie gospodarzem Pucharu Polski

20.02.2023

Przez dwa dni Siedlce były stolicą polskich zapasów. WLKS Siedlce-Nowe Iganie był gospodarzem i organizatorem Pucharu Polski kadetów.

WLKS ZAPASY

Przez dwa dni Siedlce były stolicą polskich zapasów. WLKS Siedlce-Nowe Iganie był gospodarzem i organizatorem Pucharu Polski kadetów.

Do Siedlec zjechało blisko 240 zapaśników z całej Polski w wieku kadeta. Pierwszego dnia odbyły się walki eliminacyjnej. Drugi dzień był walką o medale. 18 lutego oficjalnie rozpoczęto zmagania. Podczas otwarcia na hali pełnej zapaśniczych talentów pojawili się również  działacze WLKS Siedlce-Nowe Iganie, członkowie komitetu organizacyjnego, a także wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski, który przywitał zawodników:

- Sport to zdrowie. Wszyscy w gminie Siedlce jesteśmy waszymi przyjaciółmi i chętnie was gościmy u siebie. Nie ma wielkiego znaczenia, kto wygra, bo wszyscy, którzy tutaj przyjechali są już zwycięzcami - powiedział Brodowski.

Finałowy dzień swoją obecnością uświetnił prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, Andrzej Supron.

- Jestem usatysfakcjonowany poziomem zawodów. Kadeci stawiają pierwszy krok i są przyszłością polskich zapasów. Jako prezesa cieszy mnie poziom, zawodnicy angażują się w walki, nie ma tutaj kunktatorstwa. Organizacyjnie trzeba przyznać, że WLKS Nowe Iganie jak zwykle się sprawdzają.

WLKS Nowe Iganie pokazał się mistrzowsko nie tylko ze strony organizacyjnej, ale również rywalizacyjnej. WLKS zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

 

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}