W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Mistrzostwa Szachowe Gminy Siedlce 2023

20.03.2023

18 marca do rywalizacji usiedli szachiści, podejmując wyzwanie postawione w ramach Mistrzostw Szachowych Gminy Siedlce 2023.

Mistrzostwa Szachowe

18 marca do rywalizacji usiedli szachiści, podejmując wyzwanie postawione w ramach Mistrzostw Szachowych Gminy Siedlce 2023.

Mistrzostwa zorganizowane zostały na terenie Zespołu Oświatowego w Nowych Iganiach dzięki współpracy z klubem Skoczek Siedlce. Turniej rozegrany pod patronatem wójta gminy Siedlce Henryka Brodowskiego dedykowany był do dzieci i młodzieży szkolnej.

Turniej rozgrany został systemem szwajcarskim, a sędzią głównym czuwającym nad przebieg spotkania był Krzysztof Pańczyk. W zmaganiach wystartowało 55 zawodników. Wśród nich byli przedstawiciele naszej gminy, ale także osoby z okolicznych gmin.

- Życzę Wam powodzenia i osiągnięcia celów, które sobie na dzisiaj wyznaczyliście. Osobom, które jeszcze nie posiadają kategorii życzę zdobycia jej na dzisiejszym turnieju, który daje taką możliwość. Cieszy mnie, że znaleźliście czas i ochotę, aby wziąć udział w tych mistrzostwach, wybierając aktywność sportową – rozpoczął turniej wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski.

Sędziowie przedstawili zawodnikom zasady obowiązujące podczas turnieju i rozpoczęli zmagania szachowe.

Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii uczniów klas I-IV okazał się Szymon Zdanowski należący do klubu szachowego Skoczek Siedlce, natomiast z terenu gminy Siedlce na pierwszym miejscu uplasował się Filip Stańczuk zaraz za nim znalazł się Kamil Biernacki, trzecie miejsce zdobył Antoni Górecki, a tuż za podium znaleźli się Stefan Jobczyk i Mateusz Frydrychewicz.

W klasyfikacji dziewcząt w kategorii uczniów klas I-IV  najlepsza okazała się Hanna Szostek, a wśród klasyfikacji gminnej Antonina Babicz, na drugim miejscu uplasowała się Liliana Zając, trzecie miejsce zajęła Nina Frydrychewicz, a tuz za podium znalazły się Michalina Rojek, Urszula Bożek i Klara Babicz.

W kategorii uczniów V-VIII najlepszym zawodnikiem okazał się Tadeusz Strus reprezentujący klub z Sokołowa Podlaskiego, w kategorii uczniów z terenu gminy Siedlce najlepszym zawodnikiem był Antoni Płudowski, tuż za nim Maciej Tarkowski, a na trzecim miejscu Mariusz Kaczorek, poza podium wylądowali Aleksander Piotrowski i Aleksander Zbieć.

W kategorii uczniów V-VIII najlepszą zawodniczką okazała się Wolanin Natalia reprezentująca klub Skoczek Siedlce, a najlepszą wśród szachistek z terenu gminy Siedlce została Blanka Jobczyk. Na drugim miejscu Nikola Karpik, a na trzecim Michalina Babicz.

W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych najlepszy okazał się Gabriel Bujak.

Na zwycięzców poza pucharami i medalami czekały również książkowe nagrody, które pozwolą rozwinąć posiadane już umiejętności taktyczne oraz umożliwią ćwiczenia szachowe.

Najlepsi zawodnicy będą mieli także możliwość reprezentować region siedlecki na Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Juniorów w Piasecznie. Gmina Siedlce zapewni transport zawodnikom reprezentującym region siedlecki.
 

Więcej zdjęć na gminnym facebook'u.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}