W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

GMINNA AKADEMIA SENIORA

20.05.2022

Zdjęcie grupowe seniorów, druhów OSP w Nowym Opolu, Kierownik Dziennego Domu "Serio+" w Stoku Lackim

W dniu wczorajszym (18 maja) w Dziennym Domu „Senior+” w Stoku Lackim odbyło się kolejne spotkanie profilaktyczne „środa dla seniora” w ramach projektu „Gminnej Akademii Seniora”, podczas którego omówiono wiele ważnych kwestii, mających wpływ na szeroko rozumiane bezpieczeństwo tej grupy odbiorców. Poruszone zostały m.in. tematy dotyczące bezpieczeństwa seniorów w domu i przestrzeni publicznej, a także związane z działaniami profilaktycznymi zapobiegającymi różnego rodzaju uzależnieniom.

 W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, którzy przeprowadzili wśród uczestników spotkania prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz znakowanie rowerów, które ma na celu ochronę pojazdu przed ewentualną kradzieżą i znalezienie jego właściciela na wypadek nieprzyjemnych okoliczności.

. Wykłady dla seniorów z zakresu profilaktyki uzależnień mający na celu podnoszenie wiedzy osób współuzależnionych z zakresu społecznych uwarunkowań uzależnień oraz procesów zachodzących w środowisku w związku z problemem alkoholowym przeprowadził specjalista i instruktor terapii uzależnień, członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Siedlcach.

W wydarzeniu wzięli udział również druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowego Opola, którzy przeprowadzili pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa seniorów w domu i na drodze. Seniorzy dowiedzieli się m.in. o zasadach bezpieczeństwa przeciwpożarowego w miejscu zamieszkania, w tym jak uchronić się przed tlenkiem węgla. Ponadto strażacy przypomnieli uczestnikom spotkania jak prawidłowo zachować się w trakcie zagrożenia oraz jak udzielić pierwszej pomocy.

Na zakończenie prelekcji podopieczni Dziennego Domu „Senior+” w Stoku Lackim otrzymali kamizelki i elementy odblaskowe, które mają zwiększyć ich bezpieczeństwo na drogach, a także ulotki i broszurki związane z promocją zdrowia i przeciwdziałaniem uzależnieniom.

Już dziś zapraszamy seniorów na kolejne zajęcia profilaktyczno-edukacyjne, które odbędą się w najbliższą środę 25 maja od godz. 10.30 w Klubie Seniora w Wołyńcach (świetlica wiejska). Zachęcamy do udziału w spotkaniu z przedstawicielami Banku Pekao S.A.- Oddział w Siedlcach, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – Oddział w Siedlcach oraz funkcjonariuszami z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KMP w Siedlcach.

 

 

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}