W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Koncert charytatywny dla Hani

16.01.2023

15 stycznia w niedzielne popołudnie odbył się koncert charytatywny „Razem dla niej”.

koncert dla Hani

15 stycznia w niedzielne popołudnie odbył się koncert charytatywny „Razem dla niej”.

Wsparciem tej inicjatywy była współpraca z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie. Podczas koncertu zbierane były środki, które trafią na konto pomocowe Hani Szczepańskiej.

Kolędy w wykonaniu zespołów, solistów i Chóru Miasta Siedlce miały zachęcić obecnych na wydarzeniu mieszkańców do otwarcia swoich serc i wsparcia zbiórki dla 3-letniej siedlczanki.

Hania Szczepańska do czasu diagnozy była radosną, uśmiechniętą, promienną dziewczynką, której rodzice nawet nie podejrzewali, że właśnie na nich padnie kolejny wyrok walki z rakiem.

Jednak, nauczeni doświadczeniem wiemy, że lokalna społeczność nigdy nie przechodzi obojętnie wobec krzywdy. Dzięki wsparciu wójta gminy Siedlce, pomocy Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie i zaangażowaniu bliskich znajomych Hani udało się zorganizować koncert. Choć początkowo miał to być koncert wspierający zbiórkę dla Nataszki, jej rodzice wyrazili wolę „przekazania” koncertu na rzecz Hani.

Po poruszającym wprowadzeniu i przedstawieniu krótkiej historii małej wojowniczki rozpoczął się świąteczny koncert. Nastrój wprowadziła schola „Światełko”, po której wystąpił parafialny zespół "Glebersi" pod kierownictwem Karoliny Gleby. Zaśpiewali także Magdalena Hymos-Sulej i Magdalena Piątek, Natasza Sienica, Gabriela Woźnica, Zuzanna Aleksiuk, Lena Ornowska oraz Taisja Sobolewa i Natalia Meleszko. Uwieńczeniem wokalnego wydarzenia był koncert Chóru Miasta Siedlce.

Organizatorki dziękowały wszystkim przybyłym na to wydarzenie, a w szczególności osobom, które otworzyły nie tylko swoje serca, ale i portfele. Podkreśliły, że wszyscy wykonawcy wystąpili charytatywnie i dzięki pomocy proboszcza parafii pw. św. Józefa w Siedlcach i wsparciu Gminy Siedlce oraz Gminnego Ośrodka Kultury, udalo im się zorganizować to przedsięwzięcie.

Po przeliczeniu zebranych środków, jak podają organizatorzy do puszek udało się  zebrać ponad 10 200 zł, które trafią na konto zbiórkowe Hani.

Nadal można wpłacać na to konto środki internetowo – link do zbiórki

Zdjęcia (23)

{"register":{"columns":[]}}