W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowe Iganie doczekają się świetlicy!

07.11.2022

"Mazowsze dla równomiernego rozwoju" to program, który wesprze powstanie kolejnej świetlicy wiejskiej na terenie gminy.

Podpisanie umowy

Są pieniądze na świetlicę!

"Mazowsze dla równomiernego rozwoju" to program, który wesprze powstanie kolejnej świetlicy wiejskiej na terenie gminy.

7 listopada członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc podpisały umowę na wsparcie finansowe nowej inwestycji.

Wójt gminy Siedlce podkreślił, jak ważna jest to inwestycja dla mieszkańców Nowych Igań, ale nie tylko.

- Każde kolejne dofinansowanie wspiera rozwój, ale jak widzimy, pomaga również rozpocząć kolejne inwestycje. Pieniądze przeznaczone na budowę nowej świetlicy w Nowych Iganiach będą w pełni wykorzystane z myślą o mieszkańcach. Świetlica w każdej miejscowości to serce życia lokalnej społeczności.  Jest to miejsce spotkań kół gospodyń wiejskich, możliwość organizowania zajęć i spotkań kulturalnych, a także imprez okolicznościowych i spotkań rodzinnych. Dziękujemy za wsparcie dobrych inicjatyw - mówił wójt Henryk Brodowski.

W ramach inwestycji zostanie wybudowana nowa świetlica wiejska przeznaczona na potrzeby mieszkańców. W budynku zostaną wydzielone dwie sale, w których będzie można organizować spotkania, a także zaplecze służące do przygotowania posiłków. Zaprojektowane zostaną pomieszczenia higieniczno-sanitarne, także z myślą o osobach niepełnosprawnych oraz pomieszczenie socjalne. Przy świetlicy powstaną miejsca parkingowe i plac zabaw dla dzieci.

Budowa świetlicy, o którą mieszkańcy niejednokrotnie zabiegali ułatwi dostęp do profesjonalnej infrastruktury społeczno-kulturowej oraz pozwoli na rozwój pasji lokalnej społeczności. Świetlica będzie miejscem spotkań i centrum kulturalnym w miejscowości.

Koszt inwestycji wynosi 3 000 000 zł, przy dotacji z programu "Mazowsze dla równomiernego rozwoju" w wysokości 1 500 000zł.

 

#mazowszedlarównomiernegorozwoju #mazowszepomaga

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}