W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Otwarcie Dworu w Ostrówku

19.09.2023

Nasza Perła Gminy Siedlce

DCIM\104MEDIA\DJI_0092.JPG

Nasza Perła Gminy Siedlce

Niedziela 17 września zapisze się w historii tego miejsca pod nazwą "Nowe życie po stu latach" i będzie rozpoczęciem nowego rozdziału. Przez sto lat swojego istnienia Dwór w Ostrówku przechodził różne przeobrażenia. Pełnił różne funkcje i gościł wielu mieszkańców, przejezdnych i turystów.

Jak się okazuje był nie tylko posiadłością Stanisława Lipińskiego, idealnym miejscem na wesela w stylu retro, ale również schronieniem dla mieszkańców.

Obecnie Dworem w Ostrówku zarządza gmina Siedlce, która od kilku lat starała się, aby przywrócić mu dawną świetność i blask. Czteroletni czas przemian pokazuje, że przy dobrze napisanych wnioskach, wsparciu finansowym i determinacji władz samorządowych można odnieść ogromny sukces.  Modernizacja Dworu w Ostrówku udała się dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, wsparciu z rządowego funduszu Polski Ład, wsparciu Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej.

Głównym celem projektu był wzrost potencjału turystycznego Gminy Siedlce poprzez remont i adaptację pomieszczeń zabytkowego dworu na cele kulturalno – społeczne oraz edukacyjne. Nie zapomnieliśmy również o zagospodarowaniu zabytkowego parku wokół Dworu.

- Mam nadzieję, że mieszkańcy, goście i turyści chętnie będą korzystać z tych możliwości. Mając w zamyśle powstanie w tym miejscu Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, pragnę, aby właśnie to miejsce było sercem gminy i centrum życia kulturalnego mieszkańców. Przy zmodernizowanym dworze znajduje się park i duża altana, która umożliwi spotkania integracyjne i organizację uroczystości.Jednak to nie koniec, złożyliśmy już kolejne wnioski, dzięki którym pragniemy stworzyć tu również przestrzeń dla osób poszukujących nie tylko spokoju i wyciszenia, ale również zdrowia. Pierwsza w kolejce do realizacji jest tężnia, dzięki której spacery będą jeszcze przyjemniejsze - mówił podczas otwarcia wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski.

Dziękujemy wszystkim za obecność na tym przełomowym dla tego miejsca wydarzeniu, wszystkie słowa uznania i gratulację.

Zdjęcia (19)

{"register":{"columns":[]}}