Puchar Polski Kadetów i Kadetek, Juniorów i Juniorek w sumo

25.04.2021

Puchar Polski Kadetów i Kadetek,Juniorów i Juniorek w sumo

Rywalizacja sumitów w Nowych Iganiach

Zawodnicy z całego kraju przyjechali do Gminy Siedlce na  Puchar Polski  Kadetów i Kadetek oraz Juniorów i Juniorek w sumo. Zawody odbyły się 25 kwietnia  2021 r. w hali sportowej Zespołu Oświatowego w Nowych Iganiach. Gospodarzem  tego wydarzenia, będącego klasyfikacją do Mistrzostw Europy, był WLKS Nowe Iganie.  Rywalizacja była zacięta, a walki toczyły się w duchu fair play.  Zawody odbyły się z zachowaniem wszelkich zasad  bezpieczeństwa epidemicznego i reżimu sanitarnego obowiązujących  podczas współzawodnictwa sportowego. Zawodnicy WLKS Nowe Iganie nie zawiedli oczekiwań i wielokrotnie stawali na podium.
Wśród Kadetów 2 złote medale wywalczyła Wiktoria Udenyi   (w kat. 70 +kg i  kat. Open), natomiast Bartłomiej  Nowakowski okazał się najlepszy w kategorii 75 kg. Juniorzy zaprezentowali się również bardzo dobrze. Joanna Samsonowicz zwyciężyła w kategorii 55 kg, a Joanna Kobylińska  zdobyła srebrny medal w kat. 70 kg.  Brązowe medale zdobyli Filip Walczak (kat. 55 kg) oraz Bartosz Skłodowski  (kat. 100 kg).

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników.