W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Moje zdrowie w moich rękach - tydzień profilaktyczny

01.12.2022

Zespół Oświatowy w Białkach stał się ostatnio stolicą świadomości zdrowotnej.

Profilaktyka

Tydzień Profilaktyczny

Zespół Oświatowy w Białkach stał się ostatnio stolicą świadomości zdrowotnej.

A to wszystko za sprawą tygodnia profilaktycznego zorganizowanego we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pod honorowym patronatem wójta gminy Siedlce Henryka Brodowskiego.

Cykl wydarzeń i spotkań miał na celu przede wszystkim uświadomić młodych mieszkańców gminy na temat zagrożeń płynących z niewłaściwej diety, złych nawyków i przyzywczajeń. Spotkania i konkursu zaangażowały uczniów ze wszystkich placówek edukacyjnych na terenie gminy. Jednym z elementów był konkurs plastyczny pod nazwą " Moje zdrowie w moich rekach". Przygotowane przez uczniów prace nawołujące do zdrowego stylu życia były oceniane w trzech kategoriach wiekowych.

30 listopada w Białkach odbyła się uroczysta gala podsumowująca tydzień profilaktyczny i konkurs plastyczny.
Przed oficjalnym wręczeniem nagród zwycięzcom zebrani goście mieli okazję obejrzeć przygotowane przez uczniów przedstawienie. Przygotowane przedstawienie i zbiór historii opowiadających o skutkach niewłaściwego odżywania i złych nawykach pomogły zrozumieć istotę skutków, jakie może nieść za sobą brak świadomości zdrowotnej.
Historia z królestwa oddalonego o niezliczoną ilość kilometrów pokazała, jak ważna jest zdrowa, zbilansowana dieta i aktywny tryb życia. Wszyscy widzowie mogli na własne oczy zobaczyć skutki jedzenia słodyczy zamiast warzyw i spędzania czasu w piżamie zamiast stroju sportowym. Jednak historia zakończyła sie pomyślnie i każdy odbiorca mógł wyciągnąć właściwe wnioski.

- Tydzień profilaktyki to bardzo dobra inicjatywa i jest to ważne, że podejmujecie tematy, które dotyczą naszego zdrowia. Dziękuję dyrekcji i nauczycielom za organizację tego przedsięwzięcia, rodzicom za wsparcie, a Wam uczniowie za zaangażowanie i chęci do podjęcia działania. Mam nadzieję, że dzięki tym działaniom będziecie dokonywać dobrych wyborów nie tylko żywieniowych. Gratuluję również wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego - mówiła sekretarz gminy Dorota Dmowska-Paczuska.

Podsumowaniem gali było uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu.

Zdjęcia (21)

{"register":{"columns":[]}}