W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień spadochroniarza w gminie Siedlce

25.10.2023

Nasza gmina gościła spadochroniarzy z największych grup z terenu Polski.

Dzień Spadochroniarza
W minioną sobotę nasza gmina gościła spadochroniarzy z największych grup z terenu Polski.
 
Odpowiadając swoją obecnością na zaproszenie Siedleckiej Grupy Spadochroniarzy do Nowego Opola zawitały I Oddział ZPS z Warszawy, II Oddziału ZPS w Krakowie, Koło ZPS z Bełżyc, Stowarzyszenie Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych "Czerwone Berety" z Łodzi i Spadochroniarze z XXVII Oddziału ZPS w Siedlcach.
Dzień rozpoczął się od rywalizacji strzeleckiej, podczas której wyłoniono najlepszych strzelców.
Następnie druga część spotkania odbyła się w Nowym Opolu, gdzie na gości i miłośników skoków spadochroniarskich czekała wystawa rekonstrukcyjna, pokazy pierwszej pomocy poprowadzone przez strażaków i występy muzyczne.
 
Spadochroniarze nie zapomnieli o swoich przyjaciołach, którzy na co dzień wspierają ich działania. Podczas spotkania szczególnie podziękowano pani marszałek Janina Ewa Orzełowska i panu Dariusz Stopa, wójtowi gminy Siedlce Henrykowi Brodowskiemu, zastępcy prezydenta miasta Siedlce Robertowi Szczepanikowi oraz przedstawicielowi 18 Dywizja Zmechanizowana i szefowi Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji w Siedlcach.
Spotkanie uświetnił występ grupy "Sokołowianie" i debiutancki występ gospodyń z KGW z Nowego i Starego Opola.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}