W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ferie zimowe z GOK Chodów

14.02.2022

Zdjęcie

Gmina  Siedlce wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie podjęli działania, aby ferie zimowe dla dzieci z Gminy Siedlce zostały przygotowane z bogatym planem zajęć.

Przez całe dwa tygodnie w siedzibie GOK-u w Chodowie odbywały się warsztaty "Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych" w Programie Sieć na Kulturę dla dzieci. Podczas warsztatów, każdy z uczestników wykorzystywał darmowe programy graficzne takie jak np. CANVA, VECTR I INNE. Zajęcia miały na celu pobudzenie kreatywności i samodzielnego myślenia. Na zajęciach zostały zaprojektowane plakaty, prezentacje na wybrany przez siebie temat ,kartki walentynkowe oraz zaproszenia. Projekt w ,którym braliśmy udział został współfinansowany ze Środków Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 Innowacyjne Rozwiązania na rzec aktywizacji cyfrowej).

W świetlicach m. in odbyły się  Lekcje przyrody. Spotkanie to było  interesująca forma edukacji poprzez zabawę i możliwość zobaczenia na żywo jakże pięknych i niezwykłych ptaków. Każdy uczestnik mógł dotknąć, potrzymać na ręku i zrobić zdjęcie pamiątkowe z sowami. Nie codziennie zdarza się podziwiać z  bliska takiego ptaka. Na spotkanie przybyło ok 200 dzieci.

Nie zabrakło również atrakcji w postaci spotkania z panem Clowna Resorka, który w świetlicach umilał czas animacjami i wszelakimi sztuczkami. Dzieci również chętnie z ciekawością i zaangażowaniem uczestniczyły w pokazie magii chcąc podpatrzeć tajników magika.

Dalsze atrakcje przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury nie zwalniały tępa między lekcjami przyrody ,magii zorganizowali muzyczną rozrywkę w postaci gry na bębnach. Dzieci miały okazję zagrać z instruktorem i nauczyć się paru taktów. Już po pierwszych kilkunastu minutach nauki grupa była w stanie zagrać sama kilka podstawowych rytmów. Wspólna gra na bębnach bardzo zintegrowała grupę, każdy liczył na więcej. Z warsztatów również skorzystało ok  200 dzieci.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie zadbali również o kreatywną część ferii. Zostały przeprowadzone zajęcia artystyczne na których dzieci miały okazję pomalować swój kubeczek lub szklaneczkę, ozdabiali ją według własnych pomysłów, robiły bałwanki z drewna oraz breloczki do kluczy, które zabierali do domu. Licznie pojawili się na zajęciach, skorzystało z ich ponad 300 dzieci.

Na ostatnie dwa dni ferii został zorganizowany spektakl teatralny z teatrem "Maska" z Krakowa w świetlicy w Żelkowie oraz Białkach.  Spektakle cieszyły się dużym  zainteresowaniem. Dzieci wspaniale się bawiły na przedstawieniach pt. "Na misiowych urodzinach - najważniejsza jest rodzina", "Prastara książnica- Skarb i tajemnica...bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi", każda z nich miała swój przekaz. W Rakowcu, Pruszynie oraz Starym Opolu dzieci zostały zabrane w niezwykły świat do kina sferycznego. Kino sferyczne to nowa forma kształcenia nie tylko dla dzieci, lecz również dla dorosłych. Za pomocą systemu sferycznej projekcji w środku kopuły tworzy się panoramiczny obraz pod kątem 360'.

Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie pragnie podziękować Paniom Świetlicowym, dzieciom i rodzicom, którzy pomogli zorganizować zajęcia w okresie ferii zimowych.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}