W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Bezpieczny przejazd w Białkach

13.10.2022

5 października w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd” w Zespole Oświatowo-Wychowawczym w Białkach odbyły się zajęcia edukacyjne poprowadzone przez panią Urszulę Zygmunt z Zakładu Linii Kolejowych w Siedlcach oraz przedstawicieli służb Straży Ochrony Kolei.

sok

Podczas spotkania poruszano tematy związane z bezpieczeństwem na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych. Przedszkolaki i uczniowie naszej placówki wysłuchali relacji o pracy na kolei, obejrzeli prezentację i filmy edukacyjne dotyczące bezpiecznych zachowań podczas przechodzenia lub przejeżdżania przez przejazdy kolejowe. Poznali także znaki drogowe i kolejowe oraz dowiedzieli się, czego nie wolno robić na terenie kolejowym. 

Kolejnym etapem spotkania była rozmowa z pracownikami Straży Ochrony Kolei. Funkcjonariusze SOK opowiedzieli o swojej codziennej służbie i pozwolili chętnym przymierzyć umundurowanie. Spotkanie uświadomiło nam, iż bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych jest wspólną sprawą wszystkich użytkowników ruchu drogowego.     

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}