W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Matematyczny dzień w Żelkowie-Kolonii

23.03.2023

Dzień Matematyki

Pierwszy dzień Wiosny w Szkole w Żelkowie-Kolonii z igrzyskami matematyczno- sportowymi.

Uczniowie klas 4-5 i 6-8 zmierzyli się z królową nauk i udowodnili, że matematyka wcale nie musi być nudna. 21 marca w Zespole Oświatowym w Żelkowie-Kolonii uczniowie przywitali wiosnę zabawą cyferkami. Nie zabrakło przy tym także rywalizacji sportowej.

- Świętowanie w ten sposób nadejścia wiosny już na stałe wpisało się do historii szkoły i co roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem - poinformowali organizatorzy.

Klasy reprezentowały trzyosobowe delegacje, które mierzyły się z rywalami w przeróżnych dyscyplinach., niekoniecznie sportowych. Pojawiły się skoki w workach, zadania związane ze znajomością mnożenia i utrudnienia fizyczne. Wszystkie dyscypliny odbywały się na czas, co utrudniało wykonanie zadań. Najtrudniejszym z zadań okazało się zapamiętanie ciągu cyfr liczby "pi", która po przecinku ma mnóstwo zajętych miejsc, niemożliwych do zapamiętania.

Świętowanie dnia Matematyki pozwoliło uczniom zapomnieć o lubianym Dniu Wagarowicza, a przede wszystkim sprawiło, że matematyka stała się im bliższa i bardziej lubiana.

Dyrekcja zadbała, aby każdy zakończył ten dzień z drobnym upominkiem, otrzymanym w ramach nagrody.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}