W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień Ziemi w Chodowie

25.04.2023

Po prelekcji Nadleśniczego Jerzego Osiaka, mieszkańcy udali się na tereny zielone przy lesie, aby wspólnie zasadzić dęby i posprzątać okoliczny las.

Dzień ziemi
Po prelekcji Nadleśniczego Jerzego Osiaka, mieszkańcy udali się na tereny zielone przy lesie, aby wspólnie zasadzić dęby i posprzątać okoliczny las.
 
Wspólnymi siłami i dzięki pomocy nadleśniczego i wójta gminy Siedlce Henryka Brodowskiego, udało się wybrać odpowiednie miejsce dla dębów i zasadzić je zgodnie z zasadami, których pilnował pań nadleśniczy.
Następnie dzieci z rodzicami udali się do okolicznego lasu i wysprzątali każdy kawałek z zalegających tam śmieci. Widać, jak takie akcje są potrzebne, ponieważ nie zawsze istnieje szansa, aby integrować społeczność sąsiedzką, a przy okazji zrobić coś dobrego dla planety.
 
- To dobra inicjatywa! Gratuluję organizatorom i rodzicom z dziećmi, którzy chętnie wzięli udział w tym wydarzeniu. To bardzo ważne, aby od małego uczyć dobrych nawyków. A posadzone dęby, niech zdrowo rosną i będą symbolem tego dnia - mówił wójt Henryk Brodowski.
 
Jerzy Osiak podkreślił, że cieszy go każde takie wydarzenia, a całe szczęście organizowanych jest ich w ostatnim czasie coraz więcej.
 
- Wiem, jak ważne jest uczenie dzieci poprzez zabawę i praktyczne podejście. Podczas tej akcji chciałam, aby dzieci zrozumiały, że miejscowości, w której mieszkają to ich taka mała planeta, o którą też należy dbać. Cieszę się, że mogliśmy wspólnie zrobić coś dobrego - mówiła inicjatora wydarzenia Monika Okuń.
Na zakończenie na uczestników wydarzenia czekała świetna zabawa i tańce dla dzieci, a także ognisko integrujące mieszkańców Chodowa.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}