W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gminne Dożynki 2022

07.09.2022

4 września odbyły się Gminne Dożynki w Chodowie.

Dożynki

Święto rolników podsumowujące pracę i okres żniw w tym roku przyciągnęły tłumy mieszkańców z siedleckiej gminy i okolicznych miejscowości.

Dziękując za pomyślne plony i siłę do pracy na roli, uroczystości dożynkowe rozpoczęły się mszą świętą w intencji rolników, podczas której poświęcono wieńce dożynkowe i chleb. Następnie barwnym korowodem z licznie przygotowanymi wieńcami dożynkowymi i śpiewem na ustach uczestnicy udali się na tereny zielone nieopodal kościoła, by korzystając z zamówionej pogody, świętować zakończenie najpracowitszego dla rolników okresu w ciągu roku.

Po uroczystym przemówieniu wójta gminy Siedlce Henryka Brodowskiego, w którym podkreślał istotną rolę rolników na terenie gminy, ich ogrom pracy i zaangażowania, za które dziękował, nastąpiło podzielenie chlebem przekazanym włodarzowi gminy przez starostów.

Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec i wręczono liczne stypendia uczniom z gminnych placówek oświatowych.

Występy na scenie rozpoczęły zespoły ludowe i solistki z terenu gminy. Blok kulturowy niejednego widza zachęcił do śpiewu i tańca w rytm tradycyjnych i każdemu znanych utworów.

Jednak to gwiazdy wieczoru przyciągnęły tłumy, które bawiły się do samego końca imprezy.

Znana wszystkim pokoleniom Halina Frąckowiak skradła serca widzów koncertem pełnym subtelności i spokoju, by następnie oddać słuchaczy pod wybuchowy występ Pięknych i młody, na których koncercie zebrała się kulminacyjna ilość gości.

Następnie scenę przejęła wybuchowa Etna, prezentując swoje znane utwory i zachęcając do wspólnej zabawy. Nie zabrakło także Lenki, gwiazdy The Voice Kids pochodzącej z terenu gminy, która wystąpiła przed wyczekiwanym głównie przez młodsze pokolenie artystą Kubą Bireckim. Znany pod nazwą B.R.O artysta zawładną nie tylko sceną, ale i sercami oczekujących na niego fanów. Wspólny śpiew i zabawa zakończyły się wraz z blaskiem latarek, które dodawały klimatu występowi.

Gminne Dożynki, będąc czasem radosnego świętowania pomyślnych plonów i wypoczynku przy dobrej zabawie w tym roku w gminie Siedlce niewątpliwie zostały zaliczone do udanych.

Współorganizatorem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego, a patronat nad wydarzeniem objęli: biskup siedlecki Kazimierz Gurda, wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł i marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Zdjęcia (24)

{"register":{"columns":[]}}