W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rozwój bazy sportowej w Gminie

02.09.2021

02.09.2021

31 inwestycji sportowych i nowy sprzęt dla 19 szkół w regionie siedleckim, to efekt pomocy samorządu województwa mazowieckiego, który na realizację tych inwestycji przekazał ponad 3,8 mln zł. Umowy z beneficjentami podpisały 2 września członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc w obecności Mirosława Krusiewicza dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu oraz Magdaleny Sałaty dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach. Aktów podpisania umów dokonano w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Siedlcach, do której przybyli prezydenci, burmistrzowie i wójtowie subregionu siedleckiego. W tym roku z ponad 270 nadesłanych wniosków radni województwa wskazali 206 inwestycji, które otrzymają wsparcie z budżetu Mazowsza w wysokości prawie 31 mln zł.

Jak zaznaczyła Janina Ewa Orzełowska członek zarządu województwa mazowieckiego, mieszkańcy zyskają nowe możliwości aktywnego wypoczynku  i dbania o swoje zdrowie, a łatwy dostęp do infrastruktury sportowej powinni mieć zarówno mieszkańcy miast, jak i wsi.

Wśród wielu beneficjentów, Gmina Siedlce otrzymała dofinansowanie w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021 w kwocie 200 tys. zł na budowę boiska przy Zespole Oświatowym w miejscowości Żelków Kolonia na działce nr ew.64/1. Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski nie tylko powitał przybyłych gości z zarządu województwa i okolicznych gmin ale też, złożył gorące podziękowania bukietami kwiatów za wsparcie finansowe naszej gminy w różnych inwestycjach. Wspólnie z panią Barbarą Rybaczewską skarbnik Gminy Siedlce podpisał stosowną umowę na budowę boiska.

Jak podkreśliła członki zarządu województwa Elżbieta Lanc, 19 szkół z powiatów węgrowskiego, sokołowskiego, łosickiego, siedleckiego i garwolińskiego otrzyma nowy sprzęt w postaci zestawów komputerowych, urządzeń wielofunkcyjnych, laptopów, projektorów czy pakietów internetu mobilnego. Środki pochodzą z unijnego programu wsparcia nauczania zdalnego, który jest realizowany przez samorząd Mazowsza. Wartość programu to już przeszło 55 mln zł. Uczniowie wrócili do szkół, jednak musimy być przygotowani także na konieczność nauki zdalnej. Ponadto komputery, laptopy czy internet będą służyć w szkołach przez lata, także w trybie stacjonarnym. W ramach programu nauczyciele i uczniowie wezmą ponadto udział w szkoleniach i zdalnych instruktażach.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}