W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Bezpieczne przejścia dla pieszych

30.12.2022

Bezpieczeństwo pieszych jest bardzo ważne.

osw

Przejścia dla pieszych przy szkołach są miejscami niebezpiecznymi dla uczniów Zespołu Oświatowego w Stoku Lackim i Żelkowie-Kolonii ze względu na położenie tych placówek przy ruchliwych drogach.

Do tej pory o bezpieczeństwo uczniów dbał pracownik pilnujący ruchu tzw. Pan Stopek. Jednak wyjściem, które będzie równie bezpiecznie, a przede wszystkim całodobowe było zamontowanie w tych miejscach sygnalizacji świetlnej, dzięki której zmierzający do i ze szkoły uczniowie będą mogli bez szwanku przejść na drugą stronę ulicy.

Przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną pojawiły się przy szkołach w Stoku Lackim i Żelkowie-Kolonii z inicjatywy wójta gminy Siedlce Henryka Brodowskiego.

- Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Zwłaszcza, jeśli mówimy o bezpieczeństwie dzieci. Zamontowane sygnalizacje świetlne nie tylko zwiększą komfort pieszych, chcących przejść na drugą stronę ulicy, ale mam nadzieję, że przyczynią się również do ostrożniejszej i spokojniejszej jazdy wśród kierowców, którzy notorycznie łamią przepisy w terenie zabudowanym - wyjaśnia wójt Henryk Brodowski.

Realizacja inwestycji była możliwa dzięki zaangażowaniu Janiny Ewy Orzełowskiej członkini zarządu województwa mazowieckiego i wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Mazowieckiego.
 

W planach są również kolejne bezpieczne przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}