W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowa świetlica wiejska oficjalnie otwarta

14.11.2023

11 listopada to ważna data dla społeczności Nowych i Starych Igań, która zapisze się we współczesnej historii tych miejscowości.

świetlica Iganie

11 listopada to ważna data dla społeczności Nowych i Starych Igań, która zapisze się we współczesnej historii tych miejscowości.

To właśnie tego dnia, po uroczystościach upamiętniających odzyskanie niepodległości, nastąpiło przecięcie wstęgi i uroczyste otwarcie nowego miejsca, które będzie centrum życia społecznego i kulturalnego lokalnej społeczności.

- Otwieramy dziś nową świetlicę wiejską, która była marzeniem wielu mieszkańców Nowych i Starych Igań. Świetlica wiejska to także nowe możliwości dla wszystkich mieszkańców. Rodzinne spotkania, uroczystości, wydarzenia kulturalne, dzięki temu miejscu będą teraz możliwe.  Mam nadzieję, że mieszkańcy, goście i osoby zaprzyjaźnione z naszą gminą będą chętnie korzystać z tego miejsca – mówił wójt gminy Henryk Brodowski.

Pierwszym wydarzeniem, które przyciągnęło mieszkańców i gości był koncert Natalii Niemen. Córka Czesława Niemena patriotycznym repertuarem zachęciła do zadumy i wspólnego śpiewu.

Powstanie nowej świetlicy wiejskiej, jak i organizacja pierwszego koncertu nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie Samorządu Województwa Mazowieckiego.

- Całość inwestycji wyniosła 3 miliony złotych, z czego gmina Siedlce dołożyła tylko połowę. Dziękuję wszystkim, którzy przybyli dzisiaj na uroczystość otwarcia,  a szczególnie pani marszałek Janinie Ewie Orzełowskiej, bez wsparcia której ta inwestycja musiałaby poczekać na lepsze czasy finansowe – podsumował wójt Brodowski.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}