W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę hali sportowej

27.09.2022

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę hali sportowej przy Zespole Oświatowo-Wychowawczym w Strzale.

Wmurowanie
Budowa pełnometrażowej hali sportowej przy szkole w Strzale rozpoczęła się na początku lipca. Od tego czasu w otoczeniu szkoły wiele się zmieniło. Już teraz widać jak dużą inwestycją będzie obiekt, który powstaje na terenie przy szkole.
 
Obiekt obejmie 1230 m2 drewnianej nawierzchni hali sportowej z przeznaczeniem na boiska do piłki nożnej (40x20m), głównym boiskiem do koszykówki (28x15m) z możliwością oddzielenia na dwa mniejsze, polem do gry w piłkę ręczną, po zamontowaniu słupków polem do gry w siatkówkę i tenisa.
Ponadto wyróżniającym elementem budynku będą wysuwane trybuny mieszczące 200 kibiców.
 
18 września uroczyście wmurowano akt erekcyjny, umieszczony w samym środku boiska. W treści aktu podkreślono jak ważnym wydarzeniem dla lokalnej społeczności jest powstanie budynku sportowego, które nie tylko uatrakcyjni ofertę szkoły, ale będzie także zachętą do aktywności dla mieszkańców, a w szczególności uczniów.
Akt erekcyjny podpisali: wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski, dyrektor Zespołu Oświatowo-Wychowawczego w Strzale Magdalena Walerczuk-Radziszewska oraz wykonawcy inwestycji – Krzysztof Wasilewski, Krzysztof Redesiuk i Paweł Łuka.
 
Każdy obiekt sportowy jest szansą na lepszy rozwój gminnych klubów i młodych talentów, a także możliwością organizowania na większą skalę spotkań sportowych.
Zakończenie prac zaplanowano w czerwcu 2023 roku. Inwestycja jest możliwa dzięki wsparciu finansowego ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych.

Zdjęcia (13)

{"register":{"columns":[]}}