W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Smaczne warsztaty dekorowania pierników

07.12.2022

7 grudnia, czyli zaraz po wizycie świętego Mikołaja świetlica w Strzale zamieniła się w dom produkcji pierniczków. Nie jedna toruńska firma mogłaby pozazdrościć takich pracowników. A to za sprawą szczerego smaku i świeżego spojrzenia, jakie reprezentowali uczniowie z przedszkola ze Strzały.

Pierniczki

Było smacznie i kolorowo!

7 grudnia, czyli zaraz po wizycie świętego Mikołaja świetlica w Strzale zamieniła się w dom produkcji pierniczków. Nie jedna toruńska firma mogłaby pozazdrościć takich pracowników.
A to za sprawą szczerego smaku i świeżego spojrzenia, jakie reprezentowali uczniowie z przedszkola ze Strzały.

Koło Gospodyń Wiejskich w Strzale i Koło Gospodyń Wiejskich w Purzecu zorganizowały smaczne warsztaty z dekorowania świątecznych pierniczków.

Grupa 3 latków, 4 latków, 5 latków, a także zerówka przy pomocy pań opiekunek wzięła udział w wydarzeniu i swoimi zdolnościami artystycznymi i kulinarnymi zaszczyciła swoją obecnością zaprzyjaźnione gminne koła.

Liczyła się nie tylko cierpliwość i precyzja, ale również zmysł artystyczny i umiejętność dobrania odpowiednich kolorów. Jednak najbardziej przydał się zmysł szybkiego oblizania łyżeczki ze stygnącej czekolady i podjadania smacznych dekoracji.
 

Wszystkie udekorowane pierniczki trafiły do ich producentów, by ostatecznie mogły wzbogacić wigilijny stół na święta.

Paniom z kół gospodyń w Strzale i Purzecu gratulujemy pomysłu i dziękujemy za zaangażowanie i działalność na rzecz najmłodszych mieszkańców gminy. Największą nagrodą niech będą ubrudzone w czekoladzie uśmiechnięte twarze zadowolonych przedszkolaków.

 

Więcej zdjęć z warsztatów na naszym gminnym facebook'u.

Zdjęcia (21)

{"register":{"columns":[]}}