W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Statystyka dzieci urodzonych w 2023

12.01.2024

W naszej gminie w 2023 roku urodziło się 171 dzieci

statystyki

W naszej gminie w 2023 roku urodziło się 171 dzieci – dziękujemy wszystkim rodzicom za podjęcie tej wspaniałej decyzji o założeniu lub powiększeniu rodziny na terenie naszej gminy.

Wśród 171 dzieci urodziło się 92 chłopców i 79 dziewczynek – jest to niesamowity wynik!
Biorąc pod uwagę zestawienie urodzeń i zgonów w roku 2023 odnotowaliśmy dodatni wskaźnik przyrostu naturalnego ( 171 do 153).

Rodzice dla swoich dzieci wybierali przepiękne imiona. Wśród tych najczęściej wybieranych znalazły się:

Antoni i Szymon (5), Nikodem, Stanisław i Filip (4), a wśród dziewczynek Alicja (5), Zofia i Kornelia (4).

Pojawiły się również te tradycyjne, które bardzo pozytywnie zaskakują m.in. Lukrecja, Apolonia i Rozalia oraz Józef i Witold.

Patrząc na statystyki urodzeń ze względu na miejsce zamieszkania noworodków, możemy śmiało powiedzieć, że pierwsze miejsce na podium zajęła miejscowość Żelków-Kolonia.

- To tylko potwierdza fakt, że rozbudowa przedszkola w Żelkowie-Kolonii i powstanie żłobka przy Zespole Oświatowym to bardzo dobry pomysł. W tej miejscowości urodziło się 19 dzieciaczków, a to znaczy, że już od września na pewno zbierze się jedna grupa żłobkowiczów z samej miejscowości Żelków-Kolonia. Bardzo mnie to cieszy! – komentuje statystyki wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski.

Pod względem urodzeń na podium znalazły się również miejscowości Białki (13), Strzała (12) i Nowe Iganie (12)

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}