W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Sukces Dominiki Wakuły w konkursie międzynarodowym

27.05.2021

Praca przedstawia bohaterów wielu bajek

Z  satysfakcją  informujemy, że uczennica kl. VII b, Zespołu Oświatowo-Wychowawczego w Strzale, Dominika Wakuła otrzymała nagrodę w XIX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Inne Spojrzenie 2021” zorganizowanym przez Ognisko Pracy Twórczej nr 1 w Sosnowcu. Jej praca znalazła się wśród 10 najlepszych w kategorii  wiekowej: 10-13 lat.  Nadesłane prace konkursowe pochodziły z  Chin, Polski, Białorusi, Rosji, Cypru, Bułgarii i  Rumunii.  Zadaniem uczestników  było wykonanie pracy plastycznej o temacie  „Życie bajką jest.”

            Warto dodać, że  w tym roku po raz pierwszy szkoła w Strzale przystąpiła do konkursu międzynarodowego, który ma już bogatą historię, gdyż organizowany jest  od 2002r. Organizator podkreśla, że  na konkurs co roku napływa po kilka tysięcy prac będących artystyczną realizacją tematu przewodniego, a zasięg konkursu wykracza poza Europę .  W dotychczasowych edycjach pojawiły się prace z 49 państw Europy, Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Australii.  Celem konkursu ”Inne spojrzenie” jest nie tylko  promocja i ogromne wsparcie utalentowanych dzieci i młodzieży, ale również służy  celom charytatywnym.

Serdeczne gratulacje składają Radni Gminy Siedlce, Wójt Gminy Siedlce oraz pracownicy Urzędu Gminy.

Gratulujemy Dominice, że znalazła się wśród najlepszych, a jej sukces po raz kolejny potwierdza jej wyjątkowe zdolności  plastyczne i niezwykłą  wrażliwość.  Jesteśmy dumni z jej osiągnięć i wierzymy, że po sukcesie międzynarodowym wszystkie drzwi do świata kultury  będą stały przed nią otworem…

                                                                                               Powodzenia w realizacji swojej pasji!

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}