W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jak pożyczkę zamienić w dotację?

20.01.2023

Gmina Siedlce uzyskała dotację w wysokości 485 222zł.

Podpisanie umów

Gmina Siedlce uzyskała dotację w wysokości 485 222zł.

19 stycznia przedstawiciele gminy Siedlce: Barbara Rybaczewska skarbnik i Tomasz Sawicki kierownik Wydziału Infrastruktury i Ochrony Środowiska podpisali umowę na prawie pół miliona złotych dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej.

Dofinansowanie zostało przyznane ze środków umorzonej pożyczki, która została zaciągnięta w 2016r.. Dotacja w kwocie 485 222zł to 35% otrzymanej pożyczki, która została przeznaczona na modernizację oświetlenia ulicznego na terenie gminy Siedlce.

W ramach wykonanych zadań wymieniono 968 lamp oświetleniowych na energooszczędne wraz z inteligentnym systemem sterowania.

Dofinansowanie za zgoda Rady Gminy Siedlce zostanie przeznaczone na budowę kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej na ul. Zachodniej w Golicach.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}