W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

12.11.2021

Zdjęcie

Uroczysty przebieg miało Święto Niepodległości w gminie Siedlce, które rozpoczęło się mszą św. w intencji Ojczyzny  w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opole. Po mszy św. odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Kameralnego Chóru Sacrum z Lublina i dzieci z Innowacyjnej Szkoły Muzyki Rozrywkowej.

Chór stanowią głównie osoby z przygotowaniem oraz wykształceniem muzycznym, w dużej mierze absolwenci oraz studenci takich kierunków jak: Muzykologia, Edukacja Artystyczna, Szkoły Muzyczne.

Dalsze uroczystości odbywały się pod pomnikiem Bitwy pod Iganiami, gdzie odbyło się odśpiewanie hymnu państwowego, modlitwa w intencji  poległych za Ojczyznę, zapalenie zniczy i złożenie wiązanek kwiatów przez uczestniczące delegacje i mieszkańców.

Wiązanki kwiatów zostały również złożone w innych miejscach pamięci, m.in. przed pomnikiem Hipolita Stokowskiego w Nowych Iganiach, przed pomnikiem w Chodowie oraz przed pamiątkową tablicą w Strzale.

Organizatorem obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości był wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski, Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie oraz Zespół Oświatowy w Nowych Iganiach.

 

 

 

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}