W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo szkoły w Żelkowie-Kolonii

25.05.2022

Przecięcie wstęgi przez uczestników - Henryk Brodowski – wójt gminy Siedlce, Sławomir Jagiełło - zastępca wójta,Małgorzata Stańczuk – dyrektor ZO w Żelkowie Kolonii, Radosław Strzaliński - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach wykonawca Mirosław Dołęgowski oraz uczniowie

Zespół Oświatowy w Żelkowie kolonii wzbogacił się od maja br. o nowy zmodernizowany dojazd  drogi wewnętrznej przylegający do gmachu szkolnego, przez  który z drogi wojewódzkiej rodzice dowożą dzieci do szkoły i odbierają po lekcjach. Dotychczasowy dojazd miał wjazd i wyjazd równocześnie w tym samym miejscu, co powodowało zatory na placu szkolnym  i równocześnie mogło powodować  zagrożenie dla dzieci wsiadających i wysiadających przy budynku szkolnym.

Obecne rozwiązanie usprawni komunikację, zapewniając ruch jednostronny z możliwością oddzielnego wjazdu i wyjazdu z placu szkolnego na drogę publiczną.

         W otwarciu nowego szlaku drogowego uczestniczył Henryk Brodowski – wójt gminy Siedlce, Sławomir Jagiełło - zastępca wójta, gospodyni obiektu Pani Małgorzata Stańczuk – dyrektor ZO w Żelkowie Kolonii, Radosław Strzaliński - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach oraz wykonawca Mirosław Dołęgowski – firma Usługi Ogólnobudowlane Mirosław Dołęgowski z Łosic.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}