W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wszystkie dzieci nasze są!

17.02.2023

Okres zimowej przerwy dla wielu dzieci oznacza brak aktywności.

Ferie przedstawienie

Okres zimowej przerwy dla wielu dzieci oznacza brak aktywności.

Jednak nie na terenie naszej gminy. Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach już od pierwsza dnia ferii wypełnia kalendarz zajęć i spotkań organizowanych z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy, ale nie tylko.
Jak się okazuje nie tylko mieszkańcy gminy chętnie korzystają z codziennych atrakcji organizowanych przez GOK Siedlce.

Zajęciami i proponowanymi atrakcjami zainteresowała się również Alicja Ostrowska prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" oddział w Siedlcach, która prosząc o wsparcie wójta gminy Siedlce Henryka Brodowskiego zainicjowała udział w zajęciach również dla dzieci przebywających w Domu Uchodźcy "Siedlce".  40-sto osobowa grupa dzieciaczków, które w Siedlcach znalazły schronienie przed skutkami wojny, bierze aktywny udział w zajęciach prowadzonych w poszczególnych świetlicach wiejskich na terenie gminy Siedlce.

Do tej pory dzieci chętnie obejrzały spektakl teatralny przygotowany przez Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa pt. „Misio Tulisio” oraz w warsztatach z udziałem żywych sów.

- Jeśli możemy sprawić, że przebywanie poza granicami swojej ojczyzny będzie dla tych dzieci, choć trochę przyjemniejsze, to nie powinno być na naszej drodze żadnych przeszkód, aby to uczynić.  Udział dzieci pochodzących z Ukrainy w warsztatach i zajęciach organizowanych przez nasz GOK utwierdza nas w przekonaniu, że są to zajęcia ciekawe i potrzebne, dlatego na pewno będziemy je dalej organizować - mówi wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski.

Biorąc pod uwagę trudności komunikacyjne, które mogły uniemożliwić wzięcie udziały w zajęciach, wójt gminy Siedlce zapewnił dzieciom transport do miejsc docelowych i powrót do Domu Uchodźcy.

 

{"register":{"columns":[]}}