W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gminne Targowisko rusza już w ten piątek

09.01.2023

Gmina Siedlce doczekała się własnych dni targowych

targ

Gmina Siedlce doczekała się własnych dni targowych

Z inicjatywy wójta gminy Siedlce mieszkańcy gminy i okolicznych miejscowości będą mieli możliwość zakupu świeżych, lokalnych produktów prosto od producentów. Wszystko to za sprawą wyznaczenia placu z przeznaczeniem na targowisko przy świetlicy wiejskiej w Strzale.

- Reagując na propozycje mieszkańców Gmina Siedlce wyznaczyła miejsce i dni do dyspozycji sprzedawców, którzy będą mogli nieodpłatnie wystawić się ze swoimi produktami na placu przy świetlicy. Wyznaczone zostały dwa dni w tygodniu i mamy nadzieję, że pomysł spotka się z zainteresowaniem wśród kupujących – zachęca wójt Henryk Brodowski.

Targowisko będzie otwarte w piątki i soboty w godzinach 7-14, a sprzedawcy będą mogli korzystać z targowiska bezpłatnie, ponieważ gmina nie będzie pobierała opłaty placowej.

- To dobry pomysł, który już dawno pojawiał się wśród mieszkańców. Nie wszyscy mieszkańcy okolicznych miejscowości mają możliwość dotarcia do miasta, dlatego liczymy, że pomysł ten spotka się z dużą aprobatą wśród kupujących, ale również wśród sprzedawców, którzy mamy nadzieje, że będą chętnie przyjeżdżać ze swoim asortymentem na nasze targowisko – mówi radna i sołtys Strzały Elżbieta Wojtyra.

Handel może odbywać się z ręki, kosza, skrzynki, ze stanowiska handlowego, ale także z samochodu czy przyczepy.